Wielkanocny konkurs po raz XXI

Konkurs Wielkanocny Jaworzyna Śląska

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. SOKiBP zaprasza mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska do aktywnego udziału w XXI Konkursie Wielkanocnym.

Aktualizacja

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, przedłużeniu i zaostrzeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury.

W efekcie, informujemy, że Wielkanocne konkursy plastyczne na najładniejszą palmę wielkanocną, kartkę świąteczną i tradycyjną pisankę wielkanocną zostaną odwołane! Jarmark Wielkanocny, który miał odbyć się 5 kwietnia 2020 r. także zostaje odwołany.

Tradycyjnie proponujemy Państwu – konkurs na palmę wielkanocną, tradycyjną wielkanocną pisankę oraz okolicznościową kartkę wielkanocną. W tym roku postanowiliśmy także wprowadzić nową kategorię konkursową przeznaczoną dla osób dorosłych –  wypiek babki wielkanocnej. Wielkanoc nie byłaby świętem bez pysznej wielkanocnej baby, dlatego jesteśmy ciekawi, jakie babki goszczą na Państwa wielkanocnych stołach. Czy wypiek świątecznej baby opiera się na jakiejś nowatorskiej recepturze, czy może mieszkańcy naszej gminy stawiają na tradycję i sprawdzone babcine przepisy?

Zarówno ocena wypieków, jak i wręczenie nagród przyznanych w konkursach plastycznych odbędą się podczas Jarmarku Wielkanocnego 5 kwietnia 2020 r. w Hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy będzie można również podziwiać wystawę nagrodzonych prac.

Uwaga! Udział w konkursie na babkę wielkanocną wymaga wcześniejszego zgłoszenia, którego można dokonać w sekretariacie SOKiBP (obiekt wielofunkcyjny na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Sportowej 1) lub telefonicznie pod nr 504 088 676.

Prace plastyczne wraz z wypełnionymi kartami zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy dostarczać do sekretariatu SOKiBP. Termin zgłoszeń i nadsyłania prac plastycznych upływa 31 marca br.

Zapraszamy do zaznajomienia się z załączonym regulaminem:

Regulamin XXI Konkurs Wielkanocny

Karty zgłoszenia (pdf)

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.