w

Startują przygotowania do 29. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej

Finał WOŚP Jaworzyna Śląska

29. Finał WOŚP zagra w Jaworzynie Śląskiej! Na stronie internetowej SOKiBP ukazała się informacja o rozpoczęciu przygotowań. Sztab w Jaworzynie Śląskiej szuka chętnych do pomocy przy organizacji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej organizują, ponownie jak w poprzednich latach: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej.

Finał z głową

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnego Finału WOŚP. Tym razem wolontariusze będą zbierać środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia. Przed organizatorami niecałe dwa miesiące na przygotowanie się do zbiórki.

Inny Finał przez koronawirusa?

W tym roku niestety wszyscy musimy zmierzyć się z ograniczeniami, wynikającymi z pandemii koronawirusa. Nie wiadomo, czy będzie można zorganizować imprezę finałową, w takim zakresie, jak podczas poprzedniego finału. Na pewno jednak odbędzie się publiczna kwesta na ulicach miasta. Oczywiście z uwzględnieniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Sztab skorzysta także z możliwości zbierania pieniędzy na rzecz WOŚP przy użyciu skarbon stacjonarnych. Większość aktywności związanych z organizacją 29 Finału WOŚP przeniesiona zostanie do sieci Internet. Organizatorzy mają nadzieję, że pomimo trudności uda się zebrać pokaźne środki na wsparcie służby zdrowia.

Rejestracja wolontariuszy online

Chętni do udziału w 29. Finale WOŚP w Jaworzynie Śląskiej w roli wolontariusza, proszeni są o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez Fundację. Znajdują się one na stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy. Kandydaci na wolontariuszy mogą zarejestrować się online poprzez system informatyczny WOŚP, dostępny pod adresem: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ . Jeżeli rejestrowaliście się w latach poprzednich, Wasze dane dostępowe do serwisu są nadal aktualne. Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej ma identyfikator #5312. W tym roku jaworzyńskiemu sztabowi przyznano zaledwie 20 puszek kwestarskich, jednak w poprzednich latach z taką ilością udało się sprawnie zorganizować kwestę. Pierwszeństwo udziału w kweście będą mieli doświadczeni wolontariusze, którzy angażowali się w Finał WOŚP w poprzednich latach. Sztab podkreśla jednak, że przy organizacji 29. Finału WOŚP liczy się każda chętna do pomocy osoba. Działamy razem i liczymy na Waszą pomoc.

Ze względu na ograniczenia w organizacji spotkań i zebrań, wszelkie informacje na temat 29. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej będą ukazywać się na stronie SOKiBP oraz profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

Zbiórka krwi w Jaworzynie Śląskiej 25 listopada

Ankieta Skąd przybyli Twoi przodkowie Jaworzyna Śląska

Skąd do Gminy Jaworzyna Śląska przybyła Twoja rodzina?