w

Startują przygotowania do 29. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej

Finał WOŚP Jaworzyna Śląska

29. Finał WOŚP zagra w Jaworzynie Śląskiej! Na stronie internetowej SOKiBP ukazała się informacja o rozpoczęciu przygotowań. Sztab w Jaworzynie Śląskiej szuka chętnych do pomocy przy organizacji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej organizują, ponownie jak w poprzednich latach: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej.

Finał z głową

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnego Finału WOŚP. Tym razem wolontariusze będą zbierać środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia. Przed organizatorami niecałe dwa miesiące na przygotowanie się do zbiórki.

Inny Finał przez koronawirusa?

W tym roku niestety wszyscy musimy zmierzyć się z ograniczeniami, wynikającymi z pandemii koronawirusa. Nie wiadomo, czy będzie można zorganizować imprezę finałową, w takim zakresie, jak podczas poprzedniego finału. Na pewno jednak odbędzie się publiczna kwesta na ulicach miasta. Oczywiście z uwzględnieniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Sztab skorzysta także z możliwości zbierania pieniędzy na rzecz WOŚP przy użyciu skarbon stacjonarnych. Większość aktywności związanych z organizacją 29 Finału WOŚP przeniesiona zostanie do sieci Internet. Organizatorzy mają nadzieję, że pomimo trudności uda się zebrać pokaźne środki na wsparcie służby zdrowia.

Rejestracja wolontariuszy online

Chętni do udziału w 29. Finale WOŚP w Jaworzynie Śląskiej w roli wolontariusza, proszeni są o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez Fundację. Znajdują się one na stronie https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy. Kandydaci na wolontariuszy mogą zarejestrować się online poprzez system informatyczny WOŚP, dostępny pod adresem: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ . Jeżeli rejestrowaliście się w latach poprzednich, Wasze dane dostępowe do serwisu są nadal aktualne. Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej ma identyfikator #5312. W tym roku jaworzyńskiemu sztabowi przyznano zaledwie 20 puszek kwestarskich, jednak w poprzednich latach z taką ilością udało się sprawnie zorganizować kwestę. Pierwszeństwo udziału w kweście będą mieli doświadczeni wolontariusze, którzy angażowali się w Finał WOŚP w poprzednich latach. Sztab podkreśla jednak, że przy organizacji 29. Finału WOŚP liczy się każda chętna do pomocy osoba. Działamy razem i liczymy na Waszą pomoc.

Ze względu na ograniczenia w organizacji spotkań i zebrań, wszelkie informacje na temat 29. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej będą ukazywać się na stronie SOKiBP oraz profilu w serwisie społecznościowym Facebook.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

Zbiórka krwi w Jaworzynie Śląskiej 25 listopada

Ankieta Skąd przybyli Twoi przodkowie Jaworzyna Śląska

Skąd do Gminy Jaworzyna Śląska przybyła Twoja rodzina?