w

Zebra wygrywa jaworzyńską ligę halową

JALPH 2019 2020 Jaworzyna Śląska

Rozgrywki Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej w sezonie 2019/2020 zakończyły się triumfem „Zebry”. 6 marca 2020 r. rozegrano finałowe mecze JALPH. W rozgrywkach organizowanych wspólnie przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną i Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śląskiej wzięło udział 10 drużyn. Już wcześniej było wiadomo, że ostatnie zajęła drużyna JAKO Team, a pozycja dziewiąta przypadnie JUK FC. W piątkowe popołudnie jako pierwsze na boisko wyszły reprezentacje LKS Piotrowice i Tęczy Bolesławice. Spotkanie to było dosyć jednostronne, ponieważ Tęcza pewnie wygrała 5:1 i zapewniła sobie siódme miejsce w rozgrywkach. Kolejny mecz to pojedynek Venus Nowice i Absolwenta Pasieczna, w którym padł wynik 2:7. Nowice ulokowały się na 6 miejscu, a Pasieczna na 5 w tym sezonie JALPH.

Mecz pamięci Tomka

W połowie finałowych rozgrywek organizatorzy postanowili uczcić pamięć zmarłego w ubiegłym roku Tomasza Dyrdy. Wieloletni zawodnik ligi, grający w takich drużynach jak Karolina i GlobMax, wielokrotnie nagradzany trofeami dla najlepszego bramkarza, wielokrotny Mistrz JALPH. Mecz pomiędzy drużyną Tomka – Karoliną, a „Przyjaciółmi Tomka” został rozegrany w przyjacielskiej atmosferze i zakończył się wynikiem 9:4 dla Karoliny. Każda z drużyn otrzymała z rąk Taty Tomka pamiątkowy puchar, a zawodnicy medale ufundowane przez Pana Andrzeja Zadziorskiego.

Finałowe emocje

Następnie nadeszła pora na finał piłkarskich emocji. Na boisko wkroczyły drużyny FC Chaos i Ebueee Eheee, aby powalczyć o puchar za trzecie miejsce. W bardzo zaciętym meczu prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale ostatecznie to drużyna z Witkowa wygrała 5 do 3. Zawodnicy Ebueee musieli zadowolić się trofeum za zajęcie czwartego miejsca, a Chaos cieszył się z najniższego miejsca na podium. W finałowym meczu, w którym zmierzyły się reprezentacje Zebry i Darboru Bolesławice także nie zabrakło emocji. Faworyzowany Darbor przespał początek spotkania i stracił na tyle dużo bramek, że pomimo prób pogoni za przeciwnikiem musiał uznać wyższość przeciwnika. Zebra wygrała 8:3 głównie dzięki rewelacyjnej postawie swojego bramkarza – Bartosza Górskiego i najskuteczniejszego zawodnika – Marcina Bałuta. Mistrzami Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej w sezonie 2019/2020 została drużyna Zebry!

Nagrody, wyróżnienia i oklaski

Uroczystość wręczenia nagród poprowadził koordynator z ramienia organizatora – Pan Ireneusz Besser. Nagrody wręczali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej Krzysztof Sołtys, przedstawiciel organizatora Grzegorz Bukała i zaproszona rodzina wieloletniego kibica JALPH Pana Zenona Parkitnego. Pamiątkowe medale JALPH otrzymały osoby zaangażowane w organizację rozgrywek, sędziowie oraz najmłodsi uczestnicy rozgrywek i najwierniejsi młodzi kibice: Dawid Karniej, Julia Roman, Kamil Rajter, Bartosz Ptak, Bartosz Górski, Karol Dziadowiec i Hania Smaruj. Wyróżniono także najstarszego i najaktywniejszego zawodnika – Pana Marka Porębę, bramkarza Ebueee Eheee. Specjalną nagrodę za sportową i dżentelmeńską postawę podczas rozgrywek otrzymała drużyna FC CHAOS.

Nagrodę indywidualną dla króla strzelców w sezonie 2019/2020 otrzymał Jakub Smutek. Nagrodę kibiców, którzy głosowali poprzez serwis społecznościowy Facebook otrzymała Julia Roman. Po raz pierwszy w historii rozgrywek dwie nagrody indywidualne otrzymał jeden zawodnik. Nagrodę dla najlepszego juniora oraz najlepszego bramkarza przyznano Bartoszowi Górskiemu. Najlepszy zawodnikiem całej ligi w tym sezonie jednogłośnie wybrano Marcina Bałuta.

Tabela końcowa JALPH sezon 2019/2020

  1. Zebra
  2. Darbor Bolesławice
  3. FC Chaos
  4. Ebueee Eheee
  5. Absolwent Pasieczna
  6. Venus Nowice
  7. Tęcza Bolesławice
  8. LKS Piotrowice
  9. JUK FC
  10. JAKO Team
Galeria zdjęć z finałów JALPH 2019/2020

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

JALPH 2019 2020 Jaworzyna Śląska

Finały rozgrywek JALPH 2019/2020

Konkurs Wielkanocny Jaworzyna Śląska

Wielkanocny konkurs po raz XXI