w

Zabawa z Kubusiem

_IGP3886 W piątkowe popołudnie dzieci z Jaworzyny Śląskiej bawiły się wspólnie z Kubusiem i jego przyjaciółmi na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miejską i Klub Młodzieżowy. Na sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej oprócz świetnej zabawy nie zabrakło Kubusiów, Tygrysków, księżniczek i wielu innych malowniczych postaci z bajek. Każde dziecko miało do odegrania bardzo ważną rolę Pomocnika Kubusia Puchatka. Po otrzymaniu specjalnie przygotowanej Karty, dzieci musiały wykonać zadania, których wykonanie było poświadczane odbiciem specjalnej pieczątki. Pomocnicy Kubusia budowali „Stumilowy Las”, pisali wyjątkowy list do chorych dzieci w ramach akcji „Marzycielska Poczta”, uczyli się segregować śmieci, układali puzzle. To nie wszystkie atrakcje, które czekały na uczestników zabawy. W przerwach odbywały się różnego rodzaju zabawy i konkursy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek oraz specjalny certyfikat Pomocnika Kubusia Puchatka. Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że impreza udała się. Z pewnością należy spodziewać się jej powtórki w przyszłym roku.

W zabawie wzięło udział około 80 dzieci, a przygotowało ją ponad 20-tu wolontariuszy pracujących pod czujnym okiem swoich opiekunów.

źródło: www.mrm.jaworzyna.net, własne

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Uczniowie z Jaworzyny najlepsi

Pierwszy sparing na remis