Wycieczka dla aktywnej młodzieży

mrm_wycieczkaPracowali na nią cały rok uczestnicząc w bardzo wielu akcjach i imprezach, pomagając przy organizacji pikników, samemu organizując wiele spotkań zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nagrodą za tak aktywną postawę była trzydniowa wycieczka w Kotlinę Kłodzką. Główną atrakcją pierwszego dnia był spływ pontonowy Przełomem Bardzkim. Trzygodzinna przygoda na wodzie połączona z „walką z nurtem rzeki” oraz wzajemne ochlapywanie się wodą stanowiło tylko miły początek. Po przyjeździe do pensjonatu „U Anny” w Łężycach wszyscy uczestnicy wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach integracyjnych. Były kalambury, nauka tańca belgijskiego, zabawa w księżniczki na zamku, a na koniec oczywiście chrzest. Królowa Martyna i Król Piotrek sprawdzili osobiście przydatność każdego z kandydatów na członka Klubu Młodzieżowego. Oczywiście wszyscy zdali test celująco i w nagrodę otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Drugi dzień przeznaczony był na pieszą wędrówkę. Uczestnicy pod czujnym okiem pani przewodnik zwiedzili Błędne Skałki oraz Szczeliniec. Pomimo tego, że nie było gorąco, można powiedzieć, że pogoda dopisała. Delikatne opady nie przeszkodziły w zdobywaniu kolejnych szlaków. Po powrocie i zjedzeniu obiadu odbyła się dalsza część zajęć integracyjnych. Wśród nich było między innymi napisanie nietypowego listu w ramach akcji Marzycielska Poczta.  List w formie kilkumetrowej stonogi otrzyma od nas chora na białaczkę limfoblastyczną Martynka. Na koniec tego miłego wieczoru wszyscy zagrali w Mafię i każdy żałował, że trzeba było już iść spać.

Ostatni dzień uczestnicy wycieczki spędzili w Polanicy Zdrój. Najpierw korzystając z kolejki miejskiej z przewodnikiem, zwiedzili całe miasto, a następnie udali się na letni tor saneczkowy. Ci, którzy nie mieli chęci na zjeżdżanie na sankach, mogli zagrać w olbrzymie szachy lub zwiedzić Park Zdrojowy.  Wrócili do Jaworzyny Śląskiej ok. 16. Przy SOKiBP czekali na nas stęsknieni rodzice.

Opiekunami na wycieczce byli Martyna Wyłub, Agata Mikołajczyk i Piotr Zaremba, a nad całością pieczę sprawowali Dagmara Wyłub i Sebastian Grajaszek. Wyjazd był nie tylko nagrodą, ale również stanowił motywację do dalszej pracy, ponieważ w już w sobotę młodzież pomagała w organizacji Pikniku Integracyjnego w Jaworzynie, a w niedzielę w wiejski dożynkach w Milikowicach.

źródło: www.mrm.jaworzyna.net

Podobne artykuły