w

Milikowice dla Karolinki. Możesz też pomóc i wylicytować rejs jachtem

Milikowice dla Karolinki

Dmuchańce, loteria fantowa, mnóstwo pyszności i dobrej zabawy. Mieszkańcy Milikowic ponownie otworzyli serca dla Karolinki Gładkiej, by wesprzeć ją w nierównej walce z nowotworem. 3 lipca zorganizowali festyn, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziecka.

Karolinka Gładka z Milikowic walczy z nowotworem. W trakcie leczenia węzłów chłonnych na szyi dziecka pojawił się mały guz. Po serii badań okazało się, że jest to nowotwór, złośliwy mięsak, Sarcoma Ewing. Przy tym typie nowotworu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby, zanim wystąpią przerzuty na inne organy. Daje to większe szanse na wyleczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu. Dzieciństwo Karolinki w jednej chwili przeniosło się na oddział onkologiczny. Od tamtej pory szpital, sprzęt medyczny stały się jej codziennością. Dziewczynka przeszła operację wycięcia guza. Jest w trakcie chemioterapii. Czeka ją jeszcze radioterapia.   

Rodzina i przyjaciele zakasali rękawy i wspierają rodzinę jak mogą w tej nierównej walce. Zbierają środki na lekarstwa, dojazdy do szpitala oraz inne niezbędne w leczeniu rzeczy. Koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny Karolinki.  Dziewczynkę można wesprzeć, przekazując darowiznę na jej subkonto w fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 Tytułem: Karolina Gładka  

Na profilu społecznościowym na Facebooku powstała grupa licytacyjna Licytacje dla Karolinki, na której każdy może wystawić dany przedmiot. Całkowity dochód z aukcji trafi na konto dziewczynki. Wśród wielu fantów przekazanych przez darczyńców można wylicytować między innymi rodzinny, całodniowy rejs jachtem po Zalewie Mietkowskim.

Voucher na rejs po Zalewie Mietkowskim

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Wyścig kolarski Nowice

VII wyścig kolarski „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”

Dawno temu w Jaworzynie numer 5 2021 okładka

„Dawno temu w Jaworzynie” – piąte wydanie dostępne