w

„Dawno temu w Jaworzynie” – piąte wydanie dostępne

Dawno temu w Jaworzynie numer 5 2021 okładka

Piąte wydanie czasopisma „Dawno temu w Jaworzynie” już dostępne w wybranych punktach na terenie gminy Jaworzyna Śląska. W wakacyjnym numerze znajdą Państwo artykuł o historii jaworzyńskiej gorzelni, która funkcjonowała przy ulicy Powstańców i przyczynach jej upadku. SOKiBP zaprasza także do zapoznania się z efektami akcji „Skąd przybyli nasi przodkowie?”. Na postawie zebranych ankiet opracowano mapę lokalizacji, z których imigrowali nasi dziadkowie i babcie do miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Oprócz tego znajdziecie także stare fotografie i dokumenty dotyczące historii naszej małej ojczyzny.

Czasopismo dostępne jest bezpłatnie w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej oraz w wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Piotrowice Świdnickie „Kasia”, Pastuchów: ul. Wyzwolenia 40a oraz ul. Wyzwolenia 9, Milikowice Mini-Max ul. Kościuszki 26, Jaworzyna Śląska: Kiosk przy dworcu kolejowym „Zdan” ul. 1 Maja, „U Krzyśka” ul. 1 maja 12, „U Asi” ul. A. Mickiewicza 2a, „Aga” ul. Wolności 27, Piekarnia A. Wychowanek ul. Świdnicka, Piekarnia „Ciasteczko” ul. Wolności.

Wydawca zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i materiałami oraz zachęca do czynnego udziału w udziału w projekcie, który tworzy Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska.

źródło: SOKiBP

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Milikowice dla Karolinki

Milikowice dla Karolinki. Możesz też pomóc i wylicytować rejs jachtem