w

Szkolna kuchnia jak nowa

Jaworzyna Śląska szkoła kuchnia stołówka
Jaworzyna Śląska szkoła kuchnia stołówka

W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” wykonany został remont zaplecza kuchennego oraz zakup sprzętu w kuchni przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej. Służące w kuchni sprzęty okres świetności miały już za sobą i czekały na wyminę. Okazję stworzył wprowadzony przez rząd program. W ramach programu gmina skutecznie ubiegała się o dofinansowanie. Wynosiło ono aż 80% całości kosztów inwestycji. Ta natomiast kosztowała 100 tys. zł. w ramach zadania.

Dodać należy, że w stołówce szkolnej przygotowywane są smaczne i zdrowe obiady dla uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy, jak również korzystają z niej osoby objęte wsparciem w zakresie dożywiania.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Spotkanie z podróżnikiem Meksyk Jaworzyna Śląska

Spotkanie z podróżnikiem, Ale Meksyk!

Darbor Bolesławice mecz

Darbor Bolesławice umacnia się na pozycji lidera