w

Spotkanie z podróżnikiem, Ale Meksyk!

Spotkanie z podróżnikiem Meksyk Jaworzyna Śląska
Spotkanie z podróżnikiem Meksyk Jaworzyna Śląska

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na spotkanie z podróżnikiem – Panem Bolesławem Grabowskim. Tym razem podczas spotkania, które odbędzie się w piątek 6 listopada 2020 r. będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z niedawno odbytej podróży Pana Bolesława do Meksyku.

Sam podróżnik w takich słowach komentuje swoją wyprawę: „Podróż przez półwysep Yukatan i nie tylko… Zwiedzanie zabytków kultury Majów, Zapoteków i Azteków. Zachwycanie się piramidami z dalekiej przeszłości. Wioski w buszu, gdzie żyją potomkowie indiańskich plemion w domkach pokrytych trzcinowymi dachami. Jedno z największych miast świata- Meksyk. Majestatyczne wulkany- niektóre czynne, dymiące! Pokłoniliśmy się Matce Boskiej z Guadelupe w największym sanktuarium obu Ameryk. Podziwialiśmy setki tysięcy motyli w sosnowym lesie. Zażywaliśmy kąpieli w cenotach i w turkusowych wodach Morza Karaibskiego. Słuchaliśmy Mariachi- zespołów, które grają tradycyjną muzykę meksykańską. Meksyk! Zachwyca historią, kolorami, muzyką.”

Pan Grabowski jest nie tylko podróżnikiem, ale także nauczycielem geografii. Obieżyświat zwiedził wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i w wielu krajach europejskich.

Spotkanie odbędzie się w piątek 6 listopada br. w Sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej (ul. Sportowa 1), a jego początek zaplanowany jest na godzinę 16:30.

Uwaga! Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi, z tego też względu liczba miejsc na spotkaniu będzie ograniczona. Ze względu na aktualne obostrzenia, każdy uczestnik spotkania zobowiązany jest także do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, które będą dostępne na miejscu wydarzenia przed spotkaniem lub do wcześniejszego wydrukowania, do pobrania Formularz o stanie zdrowia (pdf)

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Pociąg specjalny muzeum jaworzyna Śląska

Weekend pod parą w Jaworzynie Śląskiej

Jaworzyna Śląska szkoła kuchnia stołówka

Szkolna kuchnia jak nowa