w

Skąd do Gminy Jaworzyna Śląska przybyła Twoja rodzina?

Ankieta Skąd przybyli Twoi przodkowie Jaworzyna Śląska

Na stronie projektu “Dawno temu w Jaworzynie” pojawiła się ankieta “Skąd przybyli nasi przodkowie?”. Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprasza do współtworzenia historii naszego regionu.

Ankieta dotyczy migracji ludności do Gminy Jaworzyna Śląska w okresie od 1945 do 1955 r. czyli po zakończeniu II wojny światowej. W ramach projektu „Dawno temu w Jaworzynie” ma powstać wirtualna mapa, dzięki której wszyscy będziemy mogli poznać kierunki, z jakich nasi dziadkowie, babcie, rodzice przybyli na Ziemie Odzyskane.

Zebrane od Państwa dane zostaną udostępnione na stronie projektu “Dawno temu w Jaworzynie” nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. Być może pomogą komuś odnaleźć zaginioną rodzinę, pozwolą przywrócić stare kontakty lub utraconą znajomość.

Dzięki Państwa pomocy powstanie wspaniała pamiątka nie tylko dla nas, ale też dla przyszłych pokoleń Gminy Jaworzyna Śląska.

Kliknij w poniższy przycisk, aby przejść na stronę projektu “Dawno temu w Jaworzynie” i zapoznać się z zasadami i wypełnić ankietę.

źródło: Dawno temu w Jaworzynie, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Finał WOŚP Jaworzyna Śląska

Startują przygotowania do 29. Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej

Sonda koronawirus obostrzenia Jaworzyna Śląska

Co sądzisz o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa?