Przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura

Przedszkolaki z Jaworzyny Śląskiej i Pastuchowa postanowiły uczcić niecodzienne święto – Dzień Dinozaura. Choć te prehistoryczne zwierzęta dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie postanowiły poznać tajemniczy świat dinozaurów poprzez wspólną zabawę, przeprowadzanie eksperymentów, oglądanie makiety i książek. Wszyscy  uczestnicy spotkania dowiedzieli się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały te prehistoryczne stworzenia i z jakiego powodu wyginęły. Miło spędzony czas dostarczył wiele emocji. 

W grupie „Sowy” z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej sale ozdobiły dinozaurowe plakaty, a w tle grały piosenki związane z tematem zajęć. Dzieci wysłuchały bajki ,,Atlas Dinozaurów Bolka i Lolka”, z której dowiedziały się bardzo dużo interesujących informacji. Wszystkie przedszkolaki słuchały z zaciekawieniem, po czym zaprezentowały swoje kolekcje dinozaurów i próbowały je nazywać. Nie zabrakło zabaw ruchowych do muzyki i zabawy pamięciowej w ,,Dinusia”. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczno- techniczną ,,Mój Dinuś” z papierowych talerzyków. Prace wykonane podczas Dnia Dinozaura w jaworzyńskim przedszkolu można podziwiać na korytarzu placówki. 

źródło: Szkoła Podstawowa w Pastuchowie, Przedszkole „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej (D. Pańczyk)

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.