w ,

Bocznica do Pastuchowa planem filmowym

Bocznica kolejowa na trasie Jaworzyna Śląska – Pastuchów stała się po raz kolejny planem zdjęciowym. Tym razem dla serialu “Dom pod dwoma orłami”. Głównym elementem przygotowanej na potrzeby kręconego odcinka była powstała prowizoryczna stacja kolejowa. Scenografowie i ekipa filmowa wykonali ogromną pracę, aby przygotować zimowy, stepowy krajobraz, zgodny ze scenariuszem serialu.

W rolach głównych zagrała lokomotywa parowa TKt48-18 z jaworzyńskiego Muzeum Kolejnictwa. Przy przygotowaniu dnia filmowego pomagali strażacy z OSP Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej. W pomoc włączyli się także mieszkańcy Pastuchowa oraz Rolnicza Spółdzielnia “Przełom” z Pastuchowa.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Piłka nożna Jaworzyna Śląska

DZPN przesuwa termin rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich

Katalog Porzellanfabrik Königszelt AG

Wyjątkowy katalog Porzellanfabrik Königszelt AG