w

Wielkie sprzątanie w Pastuchowie

Sprzątanie w Pastuchowie

Pomimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy Pastuchowa jak co roku spotkali się podczas akcji sprzątania wsi. 20 marca w czynie społecznym Sołtys, Rada Sołecka, OSP Pastuchów, Radny Arkadiusz oraz kilka mieszkanek naszej wsi zabrali całą masę śmieci, które zalegały w różnych częściach Pastuchowa.

Posprzątaliśmy tereny, które są wspólnymi częściami czyli: teren przy placu zabaw, przystanki, teren przy transformatorze część lasu oraz wiele innych miejsc. Przy okazji porządków panowie skręcili nowe szafki zakupione do świetlicy wiejskiej „Mimoza”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie mimo brzydkiej pogody.

Mieszkańcy Pastuchowa apelują do wszystkich, którzy te śmieci zostawiają, aby pomyśleli o naszym środowisku i całej planecie. Plastikowe odpady porzucone np. w lesie rozłożą się dopiero po wielu latach, a butelki ze szkła mogą spowodować pożar kiedy zostaną rozgrzane promieniami słońca. Wszystkie śmieci, na które trafili sprzątający, powinny zostać przekazane do odpowiedniego przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją odpadów.

źródło: FB: Pastuchów – Nasza wieś

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konkurs Marzanna 2021 Jaworzyna Śląska

Konkurs “Marzanna” rozstrzygnięty

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

Zbiórka krwi w Jaworzynie Śląskiej – odwołana