w

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze

Za nami kolejne zawody sportowo-pożarnicze. Gospodarzem tegorocznych zmagań byli strażacy i społeczność wsi Bolesławice. Zmagania poprzedziło wiele dni przygotowań i treningów, bo w rywalizacji, jak pokazały ubiegłe lata, liczą się szczegóły i sekundy. Zawody otworzył Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, a rywalizację poprzedziła chwila ciszy poświęcona pamięci druhów, którzy odeszli w minionym czasie.

Do zawodów przystąpiły wszystkie jednostki działające w gminie i już tradycyjnie strażacy z ZSP ZEBRA. Zmagania były naprawdę wyrównane, ale co warto podkreślić strażacy rywalizowali z poszanowaniem zasady fair play. Napawa optymizmem, że co roku w zawodach biorą udział drużyny młodzieżowe, a także do służby w jednostkach przychodzą dziewczęta.

Rywalizacji strażaków przypatrywało się wielu kibiców i osób zainteresowanych, a w śród nich m.in. Pani Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz wicewojewoda Pan Kamil Zieliński, który
brał udział w dekoracji na zakończenie zawodów.

Zawody uznać można za bardzo udane, za co podziękowania należą się m.in. Zarządowi Miejsko-Gminnemu OSP, Komisji Sędziowskiej, mieszkańcom Bolesławic, w tym sołtysowi, radzie sołeckiej kołu gospodyń wiejskich, radnemu, jednostce OSP Bolesławice oraz prowadzącemu zawody Panu M. Werneckiemu.

Obejrzyj galerię fotografii z imprezy:

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zawody sportowo-pożarnicze w Bolesławicach, 11.05.2019 r.

Konkurs zakładki Jaworzyna Śląska

Biblioteka ogłosiła konkurs na zakładkę do książki