w

Drugie miejsce Mateusza Jopka w WACTB na Węgrzech

Mateusz Jopek zawody lekkoatletyczne Węgry

Po występach na rodzimym podwórku, Mateusz Jopek, skoczek w dal z Jaworzyny Śląskiej wziął udział w międzynarodowych zawodach na Węgrzech. 4 czerwca 2021 r. wystartował w mityngu Magyar Nagydíj Sorozat, zaliczających się do cyklu World Athletics Continental Tour Bronze. Rywalizacja odbyła się w miejscowości Tatabánya, leżącej niedaleko Budapesztu.

Najwyższe miejsce na podium zajął reprezentant USA, Jefferson Trumaine, który osiągnął odległość 7,63 m. Mateusz Jopek uplasował się na II miejscu, dzięki skokowi na 7,59 m. Trzecie miejsce zajął Pap Kristóf – 7,46 m. W rywalizacji wzięło udział ośmiu zawodników. Poniżej pełna klasyfikacja konkursu w skoku w dal.

Po udanych zawodach na Węgrzech, skoczek z Jaworzyny Śląskiej wystąpi jutro w Pradze, na Memoriale Josepa Odložila. Trzymajmy kciuki za kolejny dobry występ naszego lekkoatlety.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Pomoc dla Karolinki z Milikowic. Kiermasz

Trwa akcja pomocy dla Karolinki

Wyścig kolarski Nowice plakat

Wyścig „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”