w

Rekord sezonu Mateusza Jopka na mityngu w Pradze

Mateusz Jopek skok w dal zawody w Pradze

Dwa dni temu drugie miejsce podczas zawodów w Tatabánya, niedaleko Budapesztu, a dzisiaj 7,67 m, czyli najlepszy w tym sezonie wynik. Mateusz Jopek, skoczek w dal pochodzący z Jaworzyny Śląskiej, wystartował dzisiaj w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych w Pradze i zajął czwarte miejsce w mocno obsadzonym konkursie.

Memoriał Josepa Odložila należący do cyklu zawodów World Athletics Continental Tour odbył się 7 czerwca 2021 r. W konkursie skoków w dal wystartowało siedmiu zawodników, w tym trzech z rekordami życiowymi ponad 8 m: Radek Juška (Czechy – 8,31 m), Serhiy Nykyforov (Ukraina – 8,31 m) oraz Trumaine Jefferson (USA – 8,18 m). Polskę oprócz Mateusza Jopka reprezentował także Andrzej Kuch, obaj z identycznymi rekordami życiowymi – 7, 95 m.

Mateusz Jopek na Memoriale Josepa Odložila w Pradze.

Już na początku konkursu, twarde warunki postawił faworyt gospodarzy, Radek Juška, który skoczył 8,06 m i nie oddał prowadzenia do końca rywalizacji. Matusz spalił swoje dwa pierwsze skoki, co na pewno wprowadziło nieco nerwowości. Udało się przełamać w trzeciej próbie, w której skoczył 7,67 m, co dało mu drugie miejsce w konkursie. Czwarta i piąta seria przyniosły kolejne spalone skoki i spadek na trzecie miejsce, za Trumaine’a Jefferson’a.

Ostatecznie Mateusz Jopek zajął czwarte miejsce w zawodach (w szóstej serii 7,56 m). Andrzej Kuch uzyskał odległość 7,59 m i zajął piąte miejsce w konkursie. Turniej wygrał Radek Juška osiągając 8,11 m. Drugi był Serhiy Nykyforov (UKR) – 7,78 m, a trzeci Trumaine Jefferson (USA) – 7,73 m.

Wyniki konkursu w skoku w dal, Memoriał Josepa Odložila, 7.6.2021 r. Praga

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na wyścigu

Pracowity weekend kolarzy GLKS Jaworzyna Śląska

Rota Św. Barbary na Legnickim Polu

Gloria na Legnickim Polu