w

Dzień Misia w Pastuchowie

Dzień Misia w Pastuchowie

Maluchy z grup przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

W języku angielskim pluszowy miś to Teddy Bear. Nazwa wzięła się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore’a Roosevelta, który w listopadzie 1902 został bohaterem komiksu w gazecie „Evening Star”. Historyjka opowiadała o tym, jak prezydent spotyka na polowaniu przestraszonego niedźwiadka. Komiks przeczytał przedsiębiorca z Brooklynu, cukiernik Morris Michton, i postanowił handlowo wykorzystać zdrobniałe imię Roosevelta. Prezydent zgodził się i w 1906 fabryka Michtona Ideal wypuściła na rynek pierwsze pluszowe misie pod nazwą Teddy Bear.

Może być mały, miękki, puchaty i z klapniętym uszkiem, albo duży, kolorowy i z zawiązaną kokardą. Zna nasze wszystkie najskrytsze tajemnice i nigdy nas nie zawiódł. Pluszowy miś, którego święto przypada na 25 listopada, to symbol szczęśliwego dzieciństwa. Grupa Tuptusie i Promyczki z grup przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie hucznie obchodziły święto maskotki. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach. Dzięki Pani Dorotce wysłuchały misiowych opowieści oraz wykonały kilka trudnych, ale zabawnych misiowych zadań.

źródło: J. Smutek, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie, Wikipedia

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Scalanie gruntów Piotrowice Świdnickie

Scalanie gruntów w Piotrowicach Świdnickich

Gmina Jaworzyna Śląska profil Facebook

Profil Gminy Jaworzyna Śląska w serwisie Facebook