w

Pracowity tydzień służb

Pożar traw Jaworzyna Śląska

W ciągu ostatnich dni służby ratownicze zanotowały kilka interwencji na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Tym razem najczęstszymi powodami interwencji służb nie były pożary sadzy w kominach. Strażacy kilkakrotnie musieli walczyć z pożarami traw.

27 lutego 2021 r. w miejscowości Pastuchów doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się jedna ze ścian budynku mieszkalnego. Na szczęście nikt nie ucierpiał fizycznie. W akcji zabezpieczania miejsca katastrofy brały udział między innymi miejscowe jednostki OSP z Jaworzyny Śląskiej i Pastuchowa.

2 marca 2021 r. w Milikowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dziecka. W akcji ratowniczej wzięły udział OSP Jaworzyna Śląska i PSP Świdnica.

3 marca 2021 r. był bardzo pracowitym dniem dla służb, w tym strażaków z Jaworzyny Śląskiej. Zaledwie kilka minut po północy interweniowali na ulicy Towarowej, gdzie doszło do pożaru traw. Pół godziny później druhowie musieli poradzić sobie z pożarem altanki na ogródkach działkowych przy ul. Sportowej.

Środowy poranek przyniósł informację o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego w Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej. Na szczęście, po sprawdzeniu przez policjantów – pirotechników, okazało się, że był to fałszywy alarm. Podobne wiadomości rozesłano do wielu placówek na terenie kraju.

Tego samego dnia, po godz. 16:00, OSP Jaworzyna Śląska usuwała powalone drzewa, zagrażające ruchowi kolejowemu na trasie Jaworzyna – Bolesławice. Dwie godziny później jednostka po raz drugi musiała gasić pożar traw przy ul. Towarowej.

4 marca 2021 r. doszło ponownie do pożaru traw. Tym razem przy ul. Powstańców w Jaworzynie Śląskiej. OSP Jaworzyna Śląska wraz z OSP Nowice i PSP Świdnica zażegnały zagrożenie.

źródło: OSP Jaworzyna Śląska, OSP Pastuchów

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konkurs pięknego czytania SP Jaworzyna Śląska

Pięknie czytać, to sztuka

Pochód nazistów przez Königszelt Jaworzyna Śląska

Königszelt przed II wojną światową. Brunatna rzeczywistość? Część II