w

Drugi budynek przedszkola po remoncie

Przedszkole Jaworzyna Śląska po remoncie

Przedszkole “Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej dwa lata temu otrzymało do dyspozycji drugi budynek, znajdujący się przy ul. Mickiewicza 10. Stara nieruchomość wybudowana jeszcze na długo przed II wojną światową była dotychczas użytkowana przez Szkołę Podstawową. W związku z malejącą ilością uczniów obiekt stał się zbędny dla szkoły. Gmina Jaworzyna Śląska przekazała nieruchomość na potrzeby jaworzyńskiego przedszkola, aby zwiększyć ilość dostępnych miejsc w przedszkolu i w żłobku.

Podniszczone wnętrze obiektu właśnie doprowadzono do odpowiednich standardów. W ostatnich dniach zamontowano nowe drzwi wejściowe do budynku. Dzieci mogą uczyć i bawić się w doskonałych warunkach. Kolorowe, czyste wnętrza cieszą oko dzieci i rodziców. Podobnie jak w głównym budynku przy ul. Westerplatte, także i tutaj na ścianach pojawiły się barwne postacie z bajki “Kubuś Puchatek”. Na parterze budynku wygospodarowano pomieszczenia na szatnię i jadłodajnię. Na najwyższej kondygnacji znajdują się pomieszczenia do indywidualnej pracy z dziećmi.

Większość prac została wykonana przez firmy remontowe z Gminy Jaworzyna Śląska oraz metodą gospodarczą przez pracowników przedszkola: panów konserwatorów i panie zajmujące się utrzymaniem porządku. Dla wszystkich było to ogromny wysiłek, ale jak Państwo mogą zobaczyć na zdjęciach, było warto!

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konkurs Marzanna gmina Jaworzyna Śląska

Idzie wiosna, pora pożegnać zimę

Arthur Samuel koncert Jaworzyna Śląska

Koncert Arthur Samuel Jaworzyna Śląska, 26.02.2021 r.