w

Oddaj głos na gminę Jaworzyna Śląska w konkursie “Pod biało-czerwoną”

Pod biało-czerwoną Jaworzyna Śląska
Pod biało-czerwoną Jaworzyna Śląska

Chcesz, aby w Jaworzynie Śląskiej stanął pamiątkowy maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej? Oddaj swój głos poparcia na taką inicjatywę w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Maszt ma stanąć przy pomniku odsłoniętym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w parku przy ul. 1 maja w Jaworzynie Śląskiej. Swoje poparcie dla tego pomysłu można przekazać drogą elektroniczną pod adresem https://bialoczerwona.www.gov.pl/ Należy wypełnić formularz i wybrać gminę Jaworzyna Śląska. Głosy można oddawać do 11 listopada 2020 r.

O projekcie “Pod biało-czerwoną”

Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 
 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Ile potrzeba głosów i kiedy zostaną ogłoszone wyniki?

Aby taki maszt, finansowany przez Rząd RP stanął w Jaworzynie Śląskiej, wystarczy jedynie 100 głosów oddanych przez mieszkańców. Dodatkowo, w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, organizatorzy przewidują udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie. Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29 listopada 2020 r.

źródło: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska

Nowa sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska

Mateusz Jopek Jaworzyna Śląska

Mateusz Jopek Mistrzem Polski w skoku w dal