w

Pracowity weekend kolarzy GLKS Jaworzyna Śląska

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na wyścigu

W miniony weekend kolarze reprezentujący Gminny Ludowy Klub Sportowy w Jaworzynie Śląskiej wystartowali na dwóch imprezach.

W sobotę 5 czerwca wzięli udział w IV wyścigu tegorocznej edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Walimiu. Wystartowało 19 zawodników GLKS w Jaworznie Śląskiej. Oto wyniki naszych kolarzy:
Kategoria Krasnale1- miejsce Krzysztof Leśniewski.
Kategoria Skrzaciątka dziewczęta – 2- miejsce Anna Szczepańska
Kategoria Skrzaciątka chłopcy – 6 miejsce Aleksander Borkowski.
Kategoria Żak chłopcy – 2 miejsce Oliwier Okarmus, 4- miejsce Adrian Miklaszewski, 16 miejsce Mateusz Mitura
Kategoria Żak dziewczęta – 7 miejsce Emilia Poroś, 8 miejsce Barbara Tomczak
Kategoria Młodzik – 10 miejsce Piotr Tomczak, 16 miejsce Bartosz Kasperek, 18 miejsce Marcin Romaniecki, 20 miejsce Kacper Szczepaniak, 23 miejsce Roch Góra
Kategoria Skrzaty chłopcy – 11 miejsce Jakub Łojewski, 12 miejsce Damian Oberman, 20 miejsce Szymon Leśniewski, 24 Aleksander Woźniak
Kategoria Skrzat dziewczęta 6 miejsce Malwina Mitura
Kategoria Junior młodszy – 7 miejsce Krystian Smereczniak.

Zaledwie dzień później, w niedzielę, pięciu młodzików GLKS w Jaworznie Śląskiej wystartowało w Memoriale Joachima Halupczoka Turawa-Szczedrzyk. Był to wyścig szosowy ze startu wspólnego na dystansie 30 km. Peleton młodzików liczył 150 osób. Bartosz Kasperek ukończył wyścig w pierwszej czołowej grupie, a Kacper Szczepaniak zaliczył kilku dziesięciosekundową stratę. Piotr Tomczak , Roch Góra Marcin Romaniecki ukończyli wyścig mimo licznych kraks i defektów które wydarzyły się w peletonie. Zawodnicy zebrali cenne doświadczenie , które zapewne zaowocuje w następnych wyścigach szosowych.

W tym samym czasie gdy młodzicy sekcji kolarskiej GLKS w Jaworznie Śląskiej startowali na szosie w Turawie, pozostali zawodnicy wystartowali w kultowej międzynarodowej imprezie kolarstwa górskiego, Górale na Start w Wałbrzychu.
Wyniki: W kategorii chłopców 7- 8 lat 1- miejsce Aleksander Borkowski. W kategorii dziewcząt 5-6 lat 2- miejsce Anna Szczepańska. W kategorii dziewcząt 9-10 lat3 – miejsce Malwina Mitura. W kategorii chłopców 9-10 lat 7- miejsce Damian Oberman 8 -miejsce Jakub Łojewski. W kategorii Żak 6- miejsce Zajął Oliwier Okarmus 18- miejsce Adrian Miklaszewski 28- Mateusz Mitura. W kategorii Żakinie 19- miejsce Barbara Tomczak a Emilia Poroś nie ukończyła wyścigu z powodu bolesnego upadku i kontuzji. Junior młodszy Krystian Smereczniak, miał eliminacje do Olimpiady Młodzieży ale przyjechał poza pierwszą dwudziestką piątką ,która gwarantowała awans do OOM.

Wyjazdy były finansowane ze środków Gminy Jaworzyna Śląska.

źródło: GLKS Jaworzyna Śląska, A. Szewczyk

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Wyścig kolarski Nowice plakat

Wyścig „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”

Mateusz Jopek skok w dal zawody w Pradze

Rekord sezonu Mateusza Jopka na mityngu w Pradze