w

Wyścig „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”

Wyścig kolarski Nowice plakat

Nowice po raz kolejny staną się stolicą polskiego kolarstwa, a do gminy Jaworzyna Śląska zawitają nie tylko reprezentanci klubów z całej Polski, ale też plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, którzy zapisali wiele wspaniałych kart w historii tego sportu.

3 lipca 2021 r. wystartuje po raz kolejny wyścig kolarstwa szosowego „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Organizatorami wyścigu są Stowarzyszenie “Nowice – nasza wieś” oraz MKS “Karolina” w Jaworzynie Śląskiej.

Na czele imprezy stanie niezawodnie wywodzący się z Nowic Tadeusz Mytnik – medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski. Przed nami VII edycja wyścigu.

Dokumenty dotyczące udziału w wyścigu znajdą Państwo na stronie Miejskiego Klubu Sportowego “Karolina” w Jaworzynie Śląskiej.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mateusz Jopek zawody lekkoatletyczne Węgry

Drugie miejsce Mateusza Jopka w WACTB na Węgrzech

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na wyścigu

Pracowity weekend kolarzy GLKS Jaworzyna Śląska