w

Darmowy dostęp do Legimi dla czytelników Biblioteki Publicznej

Legimi Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej wprowadza udogodnienia dla czytelników. 6 listopada br. na mocy rozporządzenia Rady Ministrów wprowadzono zakaz udostępniania zbiorów w bibliotekach publicznych. Jaworzyńska biblioteka dołączyła do akcji Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu „Legimi na Dolnym Śląsku”.

Dzięki temu czytelnicy zapisani do oddziałów BP w Jaworzynie Śląskiej i jej filii uzyskają darmowy dostęp do zbioru ponad 60 tysięcy e-booków. Wprowadzono także możliwość skanowania książek dla uczniów, studentów i osób piszących prace naukowe. Biblioteka przypomina także o dostępności darmowych zasobów cyfrowych, zawierających między innymi lektury szkolne.

Co zrobić, żeby uzyskać darmowy dostęp do Legimi?

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu, należy podać swoje dane czytelnika poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się na stronie SOKiBP. Dla osób starszych i mających problemy z wypełnieniem formularza, jest możliwy kontakt telefoniczny z Biblioteką pod numerem telefonu 74 8584136, w godzinach pracy Biblioteki.

Biblioteka zweryfikuje dane podane przez czytelnika. Po pozytywnej weryfikacji, czytelnik otrzyma specjalny kod do portalu Legimi. Umożliwia on założenie darmowego konta Legimi. Od tego momentu wszystkie dostępne e-booki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. To Biblioteka ponosi koszty korzystania z serwisy przez czytelników.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi. Dzięki temu czytelnicy z Gminy Jaworzyna Śląska mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych. Darmowy dostęp dla czytelników do portalu Legimi będzie możliwy do końca tego roku. Ilość kodów, jakie Biblioteka ma do rozdysponowania jest ograniczona. Jeżeli taka forma korzystania ze zbiorów bibliotecznych spodoba się czytelnikom, Biblioteka zapowiada kontynuowanie akcji w przyszłym roku.

Skanowanie książek

Dla uczniów, studentów i osób piszących prace naukowe, zainteresowanych korzystaniem z zasobów Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej pojawiła się usługa skanowania książek. W tym celu należy skontaktować się z Biblioteką poprzez adres e-mail: biblioteka@sokibp.pl i podać tytuł, autora i zakres stron. Jednorazowo skanowane jest do 20 stron, a kopie cyfrowe przesyłane pocztą elektroniczną.

Przypominamy o darmowych zasobów bibliotek cyfrowych

W odpowiedzi na pojawiające się zapytania o dostęp do lektur szkolnych, Biblioteka poleca uczniom portale:
https://wolnelektury.pl/
https://lektury.gov.pl/

Testy z lektur dla klasy 8 https://www.quizme.pl/lektury-szkolne/klasa-8-szkola-podstawowa

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
konkurs bożonarodzeniowy

Konkursy plastyczne na Boże Narodzenie

Mapa Gmina Jaworzyna Śląska Skąd przybyli nasi przodkowie

Mapa migracji naszych przodków