w

Mapa migracji naszych przodków

Mapa Gmina Jaworzyna Śląska Skąd przybyli nasi przodkowie

Zaledwie kilka dni temu Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej ogłosił ankietę “Skąd przybyli nasi przodkowie?”. Ośrodek kultury prosił o wypełnienie formularza dotyczącego migracji ludności do Gminy Jaworzyna Śląska w latach 1945-55. Pomysł pojawił się w ramach realizacji projektu historycznego “Dawno temu w Jaworzynie”. Zaledwie po paru dniach SOKiBP prezentuje pierwsze efekty. Ankietę “Skąd przybyli nasi przodkowie?” wypełniło w ciągu kilku dni ponad 20 osób.

SOKiBP dziękuje wszystkim, którzy przekazali informacje na temat swoich pradziadków, babć, ojców, czy też innych członków rodziny. Jednocześnie pracownicy ośrodka zapraszają kolejne osoby do wypełnienia ankiety. Narzędzie które powstało, może służyć nie tylko celom badawczym. Być może dzięki podanym informacjom odnajdą się zapomniani członkowie rodziny. Na pewno powstała mapa będzie pamiątką dla następnych pokoleń mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska.

Ankieta “Skąd przybyli nasi przodkowie?” będzie aktywna przez dłuższy okres. Zgodnie też z przekazanymi sugestiami, w najbliższym czasie zostanie rozszerzony jej zakres na kolejne dekady XX wieku. Mapę można przeglądać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Wszystkie podane przez ankietowanych informacje zebrane są też w formie tabeli, którą można sortować i przeszukiwać.

Powstałą mapę migracji ludności do Gminy Jaworzyna Śląska w latach 1945-55 mogą Państwo obejrzeć po kliknięciu w poniższy przycisk.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Legimi Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Darmowy dostęp do Legimi dla czytelników Biblioteki Publicznej

Darbor Bolesławice piłka nożna

Darbor Bolesławice mistrzem rundy jesiennej A-klasy