Remont architektonicznej perełki Jaworzyny coraz bliżej?

Posterunek Policji w Jaworzynie Śląskiej

Budynek, którym mieści się Posterunek Policji w Jaworzynie Śląskiej to piękna budowla, o nietuzinkowej architekturze. W przeszłości był wykorzystywany jako siedziba przedwojennych właścicieli fabryki porcelany, biurowiec spółdzielni SPCH, siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej, a obecnie Posterunek Policji. Obiekt figuruje w wojewódzkiej ewidencji zabytków oraz jest zlokalizowany na terenie zabytkowego obszaru historycznego układu urbanistycznego, w związku z czym podlega ochronie prawnej.

Niestety, ta architektoniczna perełka ma w ostatnim czasie ogromnego pecha. Chociaż właściciel – Skarb Państwa zagwarantował środki finansowe na remont obiektu, kolejne przetargi nie przyniosły jak dotąd rozstrzygnięcia, między innymi z powodu błędów formalnych. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała w grudniu ubiegłego roku ogłoszenie o kolejnym przetargu na prace budowlane, a termin nadsyłania ofert przez potencjalnych wykonawców określono na 15 lutego 2019 r.

Całkowity, przewidywany koszt prac remontowych to 1 638 334.15 zł netto. Zadanie realizowane jest pod nazwą „Termomodernizacja Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskie w ramach proj. „Policja też może być EKO” – wzrost efektywności energetycznej w obiektach policji dolnośląskiej – Bolków, Strzegom, Jaworzyna Śląska.”, a dofinansowanie pochodzi z środków Funduszu Spójności w ramach projektu Zmniejszenie Emisyjności Gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”. Sam projekt budowlany był dofinansowywany w części z budżetu Gminy Jaworzyna Śląska.

Trzymajmy kciuki, aby tym razem przetarg udało się doprowadzić do końca. Dzięki temu budynek będący jedną z wizytówek Jaworzyny Śląskiej zyska nową świetność i będzie cieszył wzrok mieszkańców i przyjezdnych gości. Planowana data zakończenia remontu to 30 czerwca 2020 roku od dnia podpisania umowy.


Podobne artykuły