w

Kolejne pieniądze na wsparcie NGO

Herb Jaworzyny Śląskiej
Herb Jaworzyny Śląskiej

Gmina Jaworzyna Śląska rozstrzygnęła kolejne konkursy dla organizacji pozarządowych. Tym razem wsparcie otrzymają NGO działające w sferze kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego oraz upowszechniania kultury fizycznej.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska Oddział w Jaworzynie Śląskiej otrzyma dofinansowanie w kwocie 10.000,00 zł. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie projektu “Kolej łączy pokolenia”. Dzięki temu w jaworzyńskim muzeum odbędzie się cykl warsztatów dla dzieci, młodzieży i osób starszych, związanych tematycznie z koleją. Kwotę 3.650,00 zł otrzyma Fundacja Volley Wrocław na organizację zawodów mini-siatkówki dla dziewcząt w 2020 r.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Darbor Bolesławice

Darbor i Grom zagrają w II rundzie Pucharu Polski

Mateusz Jopek skok w dal

Bardzo dobry występ Mateusza Jopka