w

Jak było na Dniach?

Chociaż podczas tegorocznych obchodów Dni Jaworzyny Śląskiej zabrakło słońca, to organizatorzy z pewnością nie mogli narzekać na pogodę. Podczas gdy w całej Polsce padał deszcz, w Jaworzynie z chmur spadło ledwie parę kropel, które nie przeszkodziły wszystkim obecnym w świetnej zabawie.

Impreza rozpoczęła się w piątek o 15:00 występami dzieci i młodzieży. Na estradzie jako pierwsi zaprezentowali się finaliści Festiwalu Piosenki Europejskiej (Natalia Konopelska, Roksana Kotulska, Ela Skupień), który odbył się w miesiącu czerwcu w Gimnazjum nr 1. Swój występ zaprezentowały także zespół taneczny z jaworzyńskiego Ośrodka Kultury oraz zespoły „Czas” i „Mały Jubilat” ze Świdnicy. Około godziny 16:00 w czterdziestominutowym programie swoje umiejętności zaprezentowali gitarzyści i wokalistki z zespołu „Word Pick”, a po nich na estradę wkroczył zespół seniorów „Od nowa”.

O godzinie 18:00 rozpoczął się blok koncertów. Rozpoczął go zespół „MaxiMuz” z Milikowic, grając covery największych polskich i zagranicznych przebojów, a także własne utwory. Wiele osób przyjechało specjalnie do Jaworzyny na koncert zespołu „Zabili mi żółwia”, który gorącymi rytmami ska porwał do szaleńczego tańca pod sceną dużą grupę młodzieży. Ostatnie dwa koncerty pierwszego dnia to muzyka disco-polo. O 20:00 zagrał zespół „Dance Factory” z Jawora, a jako gwiazda wieczoru wystąpił „Voyager”. Piątek zakończył się zabawą taneczną, która potrwała do godziny 2:00 w nocy.

W sobotę głównym motywem imprezy były obchody 65-lecia Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”. Na zaproszenie klubu odpowiedziało wielu działaczy, zawodników i osób związanych z historią MKS, a specjalnym gościem okazał się Tadeusz Mytnik – dwukrotny mistrz świata i medalista olimpijski w kolarstwie szosowym. Podczas oficjalnych obchodów rocznicowych wręczono odznaki dla zasłużonych i honorowych członków klubu oraz otwarto wystawę poświęconą historii MKS „Karolina”. O godzinie 17:00 odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją seniorów MKS’u, a drugoligowym Górnikiem Wałbrzych. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Grzegorza Ignatowicza (karny), lecz w drugiej połowie piłkarze Górnika pokazali swoje prawdziwe umiejętności i mecz zakończył się wynikiem 1:5 dla wałbrzyszan.

Sobota podczas Dni Jaworzyny Śląskiej to nie tylko sportowe emocje. Na estradzie po raz pierwszy mieli szansę zaprezentować się młodzi raperzy z Jaworzyny: RapMetoda i GrandSkład. Przez kilka tygodni Młody, Kuso i Kamil przygotowywali się do swojego debiutu na wielkiej scenie i z pewnością należy uznać go za udany. Wieczorem na estradzie pojawił się także zespół „Zakaz Wjazdu” ze Świdnicy oraz zwycięzca zeszłorocznego przeglądu „Rock na Murawie” – „Fireflower” z Kielc. Ostatnim koncertem było show w wykonaniu zespołu „Abba Cover”. Zarówno młodzież jak i dorośli pomimo niskiej temperatury doskonale bawili się przy hitach lat 70 i 80. Tańce pod sceną i wspólne śpiewanie największych przebojów „Abby” zjednoczyły wiele pokoleń. Tegoroczne obchody Dni Jaworzyny Śląskiej zakończyły się pokazem sztucznych ogni oraz zabawą taneczną.

W sobotę odbyła się także uroczystość przekazania symbolicznego czeku na realizację projektu „Jaworzyna Śląska – dawniej i dziś”, który wręczyła młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie Pani Iwona Wojciechowska – kierownik Oddziału BZ WBK S.A. w Jaworzynie Śląskiej.

Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano wiele atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, euro-bunjee oraz kule do zorbingu. Specjalne zabawy i konkursy przygotowali dla dzieci członkowie i wolontariusze skupieni wokół Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Organizatorzy – SOKiBP oraz MKS „Karolina” pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

źródło: SOKiBP, UM

Nasz komentarz:

Program obchodów widać skromniejszy, niż w zeszłym roku lecz każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chociaż słońca nie było, to pogoda w porównaniu z resztą kraju dopisała. Tegoroczne „Dni Jaworzyny” przebiegły spokojnie, jednak zatrważające jest to, że w kilku przypadkach ochrona musiała usunąć z obiektu matki z małymi dziećmi, które nadużyły alkoholu. W wyniku sobotniej zabawy nie obyło się także bez szycia ran u pięciu osób, które nie potrafiły powrócić samodzielnie do domu i wylądowały na Pogotowiu.

Największe atrakcje według nas: koncert “Zabili mi żółwia”, “Abba cover” i mecz z Górnikiem Wałbrzych.

Zobacz galerię zdjęć z Dni Jaworzyny Śląskiej’2011

Zobacz galerię zdjęć z meczu MKS Karolina – Górnik Wałbrzych

Zobacz filmy z Dni Jaworzyny’2011

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

7 komentarzy

  1. nie byłem… ale słyszałem komentarze i opinie hmmm, czy mi sie wydaje czy to był nie wypał 🙂

  2. Szału nie było, faktycznie. Młodzi najlepiej się bawili przy ZMŻ, a wszyscy przy Abbie. Pewnie nie ma kasy na większe gwiazdy.
    Ale co w palnik dałem to moje. 🙂

  3. Jesteśmy w Jaworzynie Śląskiej nie we Wrocku, więcej podobnych imprez i będzie cool!

  4. racja, OK, trzeba brać poprawkę na naszą mieścinę. Byłem na Dniach Żarowa i tam to dopiero była kicha. Na Dniach Świdnicy trzeba było płacić za wejście na Kult, a nagłośnienie było do bani. U siebie jednak bawię się najlepiej. Zapomniałem dopisać, że to nie mi głowę szyli. 😉

  5. No tak mieścina mała ,prawda. Ale dlaczego kiedyś mozna było usłyszeć u nas Dżem np,czy inne ciekawsze gwiazdy jak tego roczna obsada dni jaworzyny. Nie wiem … kiedyś można było coś zorganizować tearz nie można… kiedyś także dzień ceramika był… teraz nie ma. Ktoś widocznie źle obraca naszymi pieniędzmi, tylko kto ? 🙂 a jesli to prawda co słyszałem, o kwocie pieniędzy dla górnika za mecz z nami to już wogóle bez komentarza.

  6. z tego co wiem Górnik zagrał za darmo, jedyne co sędziowie jakąś opłatę wzieli…

Dni Jaworzyny Śląskiej’2011 – wideo

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska

Dni pod parą