Deszczowy Piknik „Solidarności”

Przy deszczowej pogodzie bawili się mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska na pikniku rodzinnym „Solidarności”, który odbył się 30 lipca 2011 roku. Głównym organizatorem imprezy była Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarnośc”przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., a przy jej realizacji pomagali wolontariusze, działający przy Młodzieżowej Radzie Miejskiej oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

Piknik rozpoczął się turniejem piłki nożnej, w którym wzięły udział cztery drużyny: Igloo Koral Świdnica, Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych z Wrocławia, ZOZ Ziemi Kłodzkiej oraz reprezentacja związkowców z ZPS „Karolina”. W Turnieju padły następujące wyniki:

ZOZ Kłodzko: IGLO-KORAL 2:1

NSZZ S Karolina : ZZMK Wrocław 6:0

ZZMK Wrocław :IGLO-KORAL 1:2

NSZZ S Karolina: ZOZ Kłodzko 3:2

ZZMK Wrocław: ZOZ Kłodzko 0:3

NSZZ S Karolina : IGLO-KORAL 3:1

Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy przed ZOZ Kłodzko, Igloo Koral i ZZMK Wrocław. Króle Strzelców został Mariusz Charytanowicz – NSZZ S Karolina, najlepszymi zawodnikami w swoich druzynach zostali wybrani: Ryszard Hossa, Dariusz Stobrawa, Władysław Kalajew, Grzegorz Ignatowicz. Najlepszym Bramkarzem wybrano Sylwestra Jurewicza. Sędzią zawodów był Grzegorz Ungurian

Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku, którego dokonał Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „S” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o. – Pan Ireneusz Besser rozpoczęły się zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Malowanie twarzy, rzuty do celu, memo, kolorowanie figurek z masy solnej to tylko niektóre z atrakcji, które wzbogaciły imprezę. Odbył się także konkurs strzelania z broni pneumatycznej, w którym najlepsi okazali się Krzysztof Pasikowski (kat. open) oraz Mikołaj Wernecki (do 18 lat). Dużo emocji wzbudził konkurs w przepychaniu malucha na czas. Z historią polskiej motoryzacji, na odcinku około 60 metrów zmagali się zarówno dorośli, jak i młodzież, a nieoficjalny rekord Jaworzyny w tej konkurencji został ustalony na 13,09 sekund. W deszczu został rozegrany Rowerowy Tor Przeszkód, czyli konkurs na najzręczniejszy przejazd po wyznaczonej trasie. W międzyczasie przeprowadzono także konkurs plastyczny na logo „Solidarności, które najładniej namalowała Daria Mojsiejuk.

Wieczorem rozstrzygnięto loterię fantową, która trwała przez całą imprezę. Piknik zakończył się zabawą taneczną.

Zobacz galerię zdjęć z imprezy.

Zobacz galerię zdjęć z Turnieju.

źródło: www.nszzskarolina.net

Podobne artykuły