w

Nowy wodociąg

Zakończyła się jedna z priorytetowych inwestycji w gminie polegająca na Budowie przesyłowej sieci wodociągowej ze SUW poprzez ul. Węglową i Świdnicką do Jaworzyny Śląskiej. W zakresie zadania była budowa przesyłowej sieci wodociągowej o łącznej długości 3579 m ze Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Węglowej w Jaworzynie Śląskiej do miasta Jaworzyna Śląska i miejscowości Witków oraz wymiana urządzeń hydroforowych w istniejącej sieci wodociągowej.

Celem inwestycji było zapewnienie dostawy wody do miejscowości: Jaworzyna Śląska, Nowy Jaworów, Stary Jaworów, Witków, Milikowice oraz zwiększenie wydajności w istniejącej sieci wodociągowej przy mniejszych kosztach eksploatacji. Wykonawcą przedsięwzięcia, który został wyłoniony poprzez przetarg nieograniczony była firma Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO WOD Sp. z o.o. z siedzibą w Świdnicy. Koszt budowy po przetargu to kwota blisko 1 800 000 zł brutto. Obecnie ZGKiM w Jaworzynie Ślaskiej będzie przepinał nowo wybudowaną sieć wodociągową do eksploatacji. Stara sieć przesyłowa, która zlokalizowana jest również na terenach powiatu świdnickiego zostanie wyłączona z eksploatacji na długości 8,5 km.

Gmina otrzymała na dofinansowanie zadania w wysokości 500 000 zł w ramach Programu Obszarów Wiejskich – Podstawowe usługi dla gospodarstw i ludności wiejskiej. Ponadto Gmina pozyskała dodatkowe fundusze z budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej na realizację zadania, w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w roku 2011. Województwo udzieliło dotacji celowej w kwocie 380 349 zł.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

5 komentarzy

  1. Szkoda,że nie został opublikowany artykuł o tym jak radzili sobie ludzie bez dostępu do ciepłej wody użytkowej, przez ponad miesiąc.Mówię o osobach zamieszkujących „nowe bloki” przy ul.Ceglanej,i Wolności.Ale kto tam będzie wspominał o porażkach w świetle samych sukcesów naszej gminy.

  2. Do Redakcji wpłynęła prośba o zajęcie się tą sprawą, ale nie doczekaliśmy się odpowiedzi od samych zainteresowanych.

  3. a co do tego gmina miala? porazka to byla spoldzielni ze swiebodzic i prezesowej, a ludzie z tych blokow sami sobie przeglosowali odlaczenie sie od karoliny

  4. Mów figofago za siebie, ja byłem na tym zebraniu i jako jedyny byłem przeciwko takim rozwiązaniom, także nie wszyscy byli „za”. Teraz tylko czekać jak rozpocznie się rozliczanie RYCZAŁTOWE. Jak zobaczą wysokość opłat(bo ta Pani prezes nie robi tego tylko z dobrej woli, też będzie chciała mieć zysk!!!), to aż usiądą z wrażenia,ale będzie za poźno i powiem krótko-„OBYM SIE MYLIŁ”-Andy.

  5. No to benzema przybije piateczke, bo jak przyjda pierwsze rachunki za gaz to bedzie placz. To przeciez w przypadku kotlowni zbiorowych najdrozsze paliwo. Ale przeciez pierwszy instalator Jaworzyny nie moze sie mylic, co? Pewnie wiesz o kogo chodzi. Pozdrowka.

Deszczowy Piknik „Solidarności”

Lato na korcie – turnieje