Udany debiut jaworzyńskich piłkarzy w IV lidze

Od wygranej rozpoczęli sezon piłkarze MKS Karolina Jaworzyna Śląska, których rywalem był beniaminek z Marcinkowic. Pierwsze trafienie dla naszego zespołu i tym samym premierowego gola w czwartej lidze zdobył Mateusz Mróz po prostopadłym podaniu Mateusza Ptaka.

Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego wejścia Karoliny, która była aktywna pod bramką rywala. Wiele piłek było przejmowanych w środku pola po przerywaniu kontrataków gości. Do 12 minuty na bramkę Sokoła strzelał dwukrotnie J. Rosiak jednak nie na tyle, aby zaskoczyć bramkarza. Goście po raz pierwszy zagrozili bramce Biało-niebieskich dopiero w 13 minucie. Akcję później było już 1-0. Ptak prostopadle podał do Mroza, który lobem pokonał bramkarza. Ostatnie 10 minut tej części gry należało do przyjezdnych, którzy coraz śmielej atakowali bramkę Wajdzika. Ten jednak albo stawał na wysokości zadania albo przyjezdni fatalnie się mylili. Najlepszą szansę przed przerwą miał Kohut jednak fatalnie spudłował.

Druga połowa to dalsza wizualna przewaga przyjezdnych. Dwukrotnie na naszą bramkę strzelał Szponar, ale Wajdzik nie dał się zaskoczyć. W 64 minucie było 2-0. Po rzucie rożnym piłka trafiła na prawe skrzydło, gdzie dobrze ustawiony był Bartosz Roszak. Wrzucił piłkę w pole karne wprost na głowę Michała Rosiaka, ten musnął piłkę głową a ta po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Karolina po drugim trafieniu cofnęła się na własną połowę, czekała na przeprowadzenie kontrataku oraz walczyła ofiarnie w środku pola. W 83 minucie Ptak ponownie prostopadle zagrał do Mroza, który następnie oddał strzał. Piłkę odbił bramkarz, nasz zawodnik chciał jednak ją jeszcze dobić ale został ściągnięty za koszulkę na murawę przez Walczaka. Sędzia bez wahania pokazał na „wapno” i ukarał bramkarza gości czerwoną kartką. Karnego na gola bezpośrednio nie zamienił sam poszkodowany ponieważ umieścił piłkę w bramce dopiero po dobitce.

Wielkie brawa dla zawodników za zaangażowanie podczas tych całych 90 minut. Widoczna była duża chęć i głód gry. Nawet w kryzysowych momentach zawodnicy grali cały czas tak samo a ich poczynania na boisku cechowała konsekwencja i cierpliwość.

Skład Sokoła Marcinkowice: Walczak (cz), Dołgan, Kołodziński, Kosik, Kolano (58′ Reder), Dutka, I. Janiuk (87′ S. Janiuk (ż)), Synówka (60′ Wójcik), Kohut (71′ Sochań), Szponar, Wejerowski oraz Kosior, Kozina.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, M. Rosiak, Mrowiec, Salamon, Czernicki – Schmidt (65′ D. Tymcik), Mróz (90+1 Adamowicz), J. Rosiak (ż), Roszak, Borowy – Ptak oraz Jaszowski, Leletko, B. Tymcik, Wudel.