Grom nie może się przełamać

W XX kolejce ligi okręgowej Grom Witków podejmował drużynę z Bystrzycy Górnej. Była więc to okazja zrehabilitować się po historycznym blamażu z ostatniego tygodnia i wlać nieco optymizmu w serca kibiców.

Już od samego początku gra toczyła się w środku pola, lecz to goście skrzętnie odbierali centymetry na boisku i pierwszą bramkę zdobyli już w dziewiątej minucie. Na pierwszy strzał drużyna Gromu pozwoliła sobie dopiero w 28 minucie, kiedy to Adrian Skolimowski lewą nogą z ponad 30 metrów próbował zaskoczyć bramkarza gości. Pierwsza połowa minęła pod dyktando LKSu.

W drugiej odsłonie goście dołożyli jeszcze dwa trafienia i przy wyniku 0:3 ciężko było o motywację. Bodziec do tego dała akcja biało-niebieskich, w której to Szymon Kloc dośrodkował na głowę Arkadiusza Felicha a ten mocnym strzałem głową pokonał Bielaka. Był to drugi celny strzał gospodarzy. Choć jedni i drudzy atakowali, to wynik do końca spotkania pozostał bez zmian. Już za tydzień biało-niebiescy jadą do Złotego Stku powalczyć o kolejne ligowe punkty.

(XX. KOLEJKA SENIORA, 16.04.2016, 16:00)
Grom Witków – LKS Bystrzyca Górna 1:3 (0:1)
Bramki: (0:1) 9′ Zięba Bogumił, (0:2) 57′ Sajdak Konrad, (0:3) 65′ Somala Łukasz, (1:3) 72′ Felich Arkadiusz
Żółte kartki: Bałuk Krzysztof, Cegielski Marcin
Grom: Janikowski, Piech, Bałuk (79′ Krzysztań), Cegielski M., Skolimowski, Żołnierek, Kloc, Siekiera, Chodurek, Liszka, Felich
LKS: Bielak, Somala A., Klag, Bezegłów, Niedziałkowski, Żygadło (86′ Szewczyk W.), Somala Ł., Sajdak, Szewczyk K., Szewczyk M. (59′ Ponulak), Zięba (83′ Leśniak)

źródło: Grom Witków