Wyniki XXI Konkursu Wielkanocnego

Kartka wielkanocna

Rozstrzygnięto Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną oraz tradycyjną wielkanocną pisankę. W tym roku, konkurs Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej został przeprowadzony w formie cyfrowej.

Ta wymuszona okolicznościami i bardzo nietradycyjna forma przeprowadzenia konkursu nie zraziła jednak Państwa. Organizatorów cieszy fakt, że udział w nim wzięło ponad 50 osób. Gratulująy wszystkim uczestnikom prac stworzonych z pasją i pomysłem. Szczególnie cieszą w tym roku wszystkie tradycyjne akcenty uwiecznione na kartkach i pisankach – to znak, że pomimo tak wyjątkowej sytuacji, mieszkańcy naszej gminy pielęgnują wielkanocne tradycje i przygotowują się do obchodów Świąt Wielkiejnocy jak co roku.

Jury złożone z pracowników SOKiBP postanowiło nagrodzić następujących autorów prac w poszczególnych kategoriach:

KARTKA WIELKANOCNA

Kategoria przedszkole:

Wyróżnienia: Anna Szczepańska, Katarzyna Dochniak, Tymoteusz Karniej, Zuzanna Bałuk

Kategoria szkoła podstawowa klasy I-IV:

I miejsce – Michalina Góra,

II miejsce – Julia Radkiewicz,

Wyróżnienia: Julia Dynowska, Lena Graca, Szymon Madetko

Kategoria szkoła podstawowa klasy V-VIII:

I miejsce – Maja Poniewska,

II miejsce – Oliwia Kutyła

Wyróżnienia: Roch Góra, Miłosz Dec, Oliwia Induła, Tymoteusz Bałuk

Kategoria szkoła średnia i dorośli:

Wyróżnienia: Katarzyna Bielińska, Sabina Michalska

TRADYCYJNA PISANKA WIELKANOCNA

Kategoria przedszkole:

Wyróżnienia: Lena Bawoł, Natalia Soboczyńska

Kategoria szkoła podstawowa klasy I-IV:

Wyróżnienia: Jagoda Sawko, Zofia Wawrzynkowska, Michalina Góra

Kategoria szkoła podstawowa klasy V-VIII:

I miejsce – Julia Plizga

II miejsce – Paulina Dobroń

Wyróżnienia: Mateusz Toboła, Aleksander Plizga, Anna Maria Michalska, Julia Kubryńska, Oliwia Kutyła, Sara Bawoł

Kategoria szkoła średnia i dorośli:

I miejsce – Kinga Kociołek

Wyróżnienie: Katarzyna Bielińska

SOKiBP dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału, rodzicom i opiekunom za czas spędzony razem ze swoimi podopiecznymi oraz szkołom podstawowym z terenu Gminy Jaworzyna Śląska za promocję konkursu.

Mamy w tym roku do czynienia z niecodzienną formą konkursu i niecodziennymi okolicznościami. SOKiBP postanowiło też przygotować dla wszystkich laureatów konkursu niecodzienne nagrody. Będą to vouchery do wykorzystania w lokalach gastronomicznych, prowadzących działalność w Jaworzynie Śląskiej. W ten sposób instytucja pragnie wesprzeć w tym trudnym czasie lokalnych przedsiębiorców branży gastronomicznej, którzy zmagają się ze skutkami obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego. Vouchery zostaną rozesłane laureatom konkursu po świątecznej przerwie wielkanocnej drogą elektroniczną. Będzie z nich można skorzystać z opcją dowozu do miejsca zamieszkania. Oczywiście vouchery nie stracą swojej ważności i będą również do wykorzystania w późniejszym czasie, po zniesieniu stanu zagrożenia epidemiologicznego. W kolejnych konkursach SOKiBP także będziem fundować nagrody w postaci voucherów do wykorzystania u lokalnych przedsiębiorców (nie tylko z branży gastronomicznej). Informacje o kolejnych konkursach opublikowane zostaną zaraz po Świętach.

Tymczasem zapraszamy do podziwiania wirtualnej wystawy prac nagrodzonych w XXI Konkursie Wielkanocnym:

Kategoria: Pisanka wielkanocna

Kategoria: Kartka wielkanocna

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.