w

WOŚP w Gminie Jaworzyna Ślaska zebrał 21.456,68 zł!

Wynik zbiórki WOŚP Gmina Jaworzyna Śląska

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jaworzyna Śląska podał do wiadomości wynik zbiórki. Po przeliczeniu pieniędzy wrzuconych do puszek wolontariuszy podczas kwesty i kiermaszów, puszek stacjonarnych z Biblioteki Publicznej i Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, a także sumując dotychczasowe wpłaty okazało się, że zebrano 21.456,68 zł! A ten wynik do dnia jutrzejszego może jeszcze się poprawić, ponieważ to jutro ostatecznie zostaną rozliczone wpłaty do sztabowej eSkarbonki.

To doskonały wynik, biorąc pod uwagę epidemiczne realia, w jakich przyszło organizować 29 Finał WOŚP. Dzięki aktywności wolontariuszy, w tym sołectw Bolesławice i Pastuchów, gdzie odbyły się dodatkowe kiermasze udało się osiągnąć wynik bliski zeszłorocznemu rekordowi gminy.

Podczas kwesty i kiermaszów w Bolesławicach zebrano 2760,24 zł, a w Pastuchowie 4.474,45 zł. Wolontariusze kwestowali także w Jaworzynie Śląskiej, Czechach, Piotrowicach Świdnickich, Milikowicach, Witkowie, Starym Jaworowi i Pasiecznej. W sumie do puszek wolontariuszy i skarbon stacjonarnych trafiło w tym roku w Gminie Jaworzyna Śląska 15.346,68 zł. Dodatkowe środki, pochodzące z licytacji fantów od darczyńców oraz dobrowolnych wpłat wzbogaciły tegoroczny finał o ponad 6 tysięcy złotych.

Sztab WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy od rana przy mroźnej pogodzie kwestowali na ulicach gminy, wszystkim darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować kiermasze ciast i licytacje w grupie oraz w dniu finału, wszystkim którzy pomagali nam w dniu Finału: w liczeniu pieniędzy, sprzedaży ciast, przy tym. abyśmy mogli czuć się bezpiecznie i żeby cały 29 Finał w Gminie Jaworzyna Śląska został sprawnie przeprowadzony. Przede wszystkim dziękujemy Wam, ludzie dobrego serca, dzięki którym możemy cieszyć się z tego wyniku.
Wybaczcie nam, ale dokładna relacja i podsumowanie oraz szczegółowe podziękowania ukażą się w dniu jutrzejszym. Dzisiaj idziemy odpocząć.

Wynik 29 Finału WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska może się jeszcze poprawić, to jutro ostatecznie zostaną rozliczone wpłaty do sztabowej eSkarbonki. Możecie więc Państwo jeszcze poprawić ten wynik!

źródło: SOKiBP, Sztab WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

WOŚP Jaworzyna Śląska wyniki zbiórki

Finał WOŚP jutro. W Gminie Jaworzyna Śląska zebrano już 4.541,00 zł!

GLKS Jaworzyna Śląska wyścig

Dobre wyniki kolarzy GLKS