w

Wiosna przywitała piękną pogodą

Marzanna Jaworzyna Śląska

Pierwsza tegoroczna impreza plenerowa SOKiBP i Klubu Młodzieżowego w Jaworzynie Śląskiej obyła się w towarzystwie pięknej, słonecznej, iście wiosennej pogody. Dzięki temu impreza przyciągnęła sporą liczbę dzieci tęskniących za zabawami na świeżym powietrzu. Na nudę oczywiście nie było miejsca, a zadbali o to Wolontariusze Klubu Młodzieżowego, którzy przygotowali szereg zabaw, gier i konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Nie mogło zabraknąć pierwszego w tym roku toru przeszkód, malowania kredą i wspólnych tańców. Dużym powodzeniem cieszył się też konkurs z udziałem ogromnego „Tic-Taca”, gra w kręgle skandynawskie i stoisko origami. Na zakończenie imprezy odbyła się wielka bitwa na kolorowe kulki, która sprawiła zarówno dzieciom, jak i obserwującym to barwne widowisko dorosłym, mnóstwo radości.

Marzanna Jaworzyna Śląska

Ale czymże byłoby powitanie wiosny bez tradycyjnej Marzanny? Jak co roku, podczas imprezy został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą Marzannę roku 2019. W tym roku do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 16 marzann. Po wspólnych zabawach i prezentacji wszystkich kukieł, przyszedł czas na werdykt jury, w którym zasiedli wolontariusze Klubu Młodzieżowego. W kategorii grupowej nagrody otrzymały grupy w składzie: Małgorzata Musielewicz, Kladia Mechla i Julia Mechla; Aleksandra Szuman i Julianna Waliszek oraz Grupa Żłobkowa z Jaworzyny Śląskiej pod opieką Pani Sabiny Michalskiej i Joanny Kwarciak.

Marzanna Jaworzyna Śląska

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Grupie Kangurki z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej pod opieką Pani Marty Kolasińskiej oraz grupie dziewcząt w składzie: Hanna Sułek, Jagoda Pacioch, Kinga Wardach, Anna-Maria Michalska, Alicja Drobniecka i Hanna Pałeczka. W kategorii prac indywidualnych nagrody powędrowały do Mai Bartczak i Anny-Marii Michalskiej. Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony słodkim upominkiem.

źródło: SOKiBP

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Marzanna Jaworzyna Śląska

Powitanie wiosny, Jaworzyna Śląska

Marzanna Jaworzyna Śląska

Marzanna, Powitanie wiosny, 23.03.2019 r.