w

Jest dofinansowanie na remont ul. Kościuszki

Ulica Tadeusza Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej

Ulica Tadeusza Kościuszki przejdzie kompleksowy remont. Gmina Jaworzyna Śląska pozyskała dofinansowanie w kwocie 4,3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Odcinek ulicy o długości 630 mb, od ulicy Świdnickiej do ulicy Prądzyńskiego przejdzie gruntowną modernizację. Całość inwestycji ma kosztować ponad 5 mln złotych, a uzyskane dofinansowanie pokrywa 80% kosztów prac.

W ramach prac przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Jana Pawła II. W tym miejscu powstanie rondo. W ramach inwestycji zaplanowano również nowe miejsca parkingowe, nasadzenia zieleni oraz nowe oświetlenie drogowe.

Najważniejsza jednak w całej inwestycji jest wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej i kolektora ściekowego, które są w bardzo złym stanie. Awarie sieci na tym odcinku były powodem częstych przerw w dostawie wody dla południowej części miasta. Ponadto remont ul. Kościuszki umożliwi w przyszłości podobne modernizacje i remonty na ulicach Jana Pawła II i Pocztowej.

Remont ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mirosław Baliński, akwarela

Wystawa obrazów Pana Mirosława Balińskiego

Mateusz Jopek na podium Akademickich Mistrzostw Polski w skoku w dal

Mateusz Jopek ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski