Porażka Darboru Bolesławice z Zagłębiem II Lubin

zaglebie-ii-darbor-3-1-5421569Nie udał się wyjazd dziewczyn z Darboru Bolesławice do Lubina, gdzie przegrały z rezerwami Zagłębia 1:3. Jeszcze w pierwszej połowie udało się dotrzymać kroku miejscowym i ta część zakończyła się remisem 0:0. Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla DARBORU, w 51′,  po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Patrycję Wojciaczyk, piłkarki z Bolesławic wyszły na prowadzenie. Nie cieszyły się jednak długo, gdyż w 58′ padło wyrównanie. W lewym narożniku pola karnego Natalia Stąpor fauluje przeciwniczkę i to Zagłębie zdobywa bramkę z karnego. Zagłębie nacisnęło mocniej i w 68′ Bolesławice straciły drugą bramkę, a w 76′ trzecią.

Była to pierwsza porażka DARBORU w obecnych rozgrywkach, ale należy wziąć pod uwagę, że dziewczyny walczyły z drużyną , która została wzmocniona kilkoma zawodniczkami z pierwszego zespołu Zagłębia, występującymi na co dzień w piłkarskiej Ekstraklasie.

W meczu z Zagłębiem nie wystąpiła Martyna Lewandowska, która w niedzielę zadebiutowała w reprezentacji Polski U-19, zmieniając na boisku w 45′ koleżankę z drużyny. W pierwszym spotkaniu UEFA Development Cup, rozgrywanym w londyńskim St. George’s Park Polska wygrała z Anglią 2:0.

ZAGŁĘBIE II LUBIN – DARBOR BOLESŁAWICE ŚWIDNICKIE 3:1 (0:0)

0:1-51′ Wojciaczyk,karny
Darbor: Król – Sekuła, Grabowska, Wojciaczyk, Figiela, – Garbacz, Kudyba, Leśniak, Pojasek, Rudnik (41’Kowalczyk) – Kurosz (76’Strzelczyk)
żółte kartki:Kurosz, Garbacz