Wypadek w Piotrowicach

Dzisiaj, około godziny 18:00 na skrzyżowaniu tzw. łącznika autostradowego Świdnicy z drogą Piotrowice Świdnickie – Żarów doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Włączający się do ruchu od strony Piotrowic samochód osobowy marki Opel został uderzony przez nadjeżdżające z dużą prędkością od strony Wrocławia Audi. Jeden z pasażerów Audi został odwieziony do szpitala, natomiast spośród jadących Oplem nikt fizycznie nie ucierpiał.

W akcji brały udział jednostki OSP z Jaworzyny Śląskiej i Żarowa oraz jednostka PSP ze Świdnicy. Przyczynami wypadku najprawdopodobniej były nie zachowanie odpowiedniej ostrożności przez włączającego się do ruchu kierowcę i nadmierna prędkość prowadzącego Audi.

Nie po raz pierwszy dochodzi do wypadku w tym miejscu. Kierowcy włączający się do ruchu na łączniku, bądź przejeżdżający skrzyżowanie mają ograniczoną widoczność (szczególnie od strony Piotrowic) lub nie zachowują odpowiedniej ostrożności, natomiast ograniczenie prędkości, jakie obowiązuje w tym miejscu, jest przez jadących łącznikiem nagminnie ignorowane.

Info, zdjęcia: OSP Jaworzyna Śląska, Ł. Sadkowski

Podobne artykuły

4 Thoughts to “Wypadek w Piotrowicach”

  1. Zielony

    Z kierunku Wrocławia to większość pociska na tym skrzyżowaniu że hej. Działający fotoradar przydałby się tam.

  2. k i b o l

    Nie fotoradar tylko duze rondo

  3. To przykre :/ A czasem wystarczy nieco zwolnić…

  4. wojtek

    Od bez mózgowych kierowców nie uchroni NIC!!!

Comments are closed.