Wyjątkowa Wigilia

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i będących w potrzebie jest tradycją w naszej gminie. W tym roku odbyło się 22 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej. W przygotowanie wigilii włączyło się wiele osób i instytucji. Od głównego organizatora, czyli Ośrodek Pomocy Społecznej, poprzez członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, jaworzyńską młodzież i innych wolontariuszy.

Wigilia tradycyjnie rozpoczęła się programem artystycznym, przygotowanym przez  Klub Młodzieżowy oraz jaworzyńskich seniorów. Następnie nadszedł czas na życzenia świąteczne oraz noworoczne, które złożyli gościom Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Pan Grzegorz Grzegorzewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Artur Nazimek. Obecny na spotkaniu ksiądz Janusz Stokłosa także złożył życzenia. Po wspólnej modlitwie wszyscy zaśpiewali razem kolędę. Przyszedł moment na składanie sobie życzeń oraz tradycyjne podzielenie się opłatkiem. W świątecznym nastroju mogliśmy usłyszeć podziękowania oraz życzenia, aby przyszły rok okazał się bardziej pomyślny. Wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym pojawiły się świąteczne potrawy, podawane przez wolontariuszy. Na sali zabrzmiały kolędy w wykonaniu zespołu „Word Pick”.

Każdy z zaproszonych na wigilię gości otrzymał skromny upominek od Gminy Jaworzyna Śląska – paczkę przygotowaną przez pracowników OPS w Jaworzynie Śląskiej.

 

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.