W gminie liczba zachorowań bez zmian

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy poinformował, że na dzień 15 maja 2020 r., godz 14:00, na terenie Gminy Jaworzyna Śląska notuje się dwa przypadki zachorowania na COVID-19. W całym powiecie świdnickim notuje się aktualnie 101 zachorowań. Jedenaście osób wyzdrowiało z zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na terenie Powiatu Świdnickiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 317
  • osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 42
  • zdiagnozowani dotychczas pacjenci (potwierdzenie zachorowania) – 101 (11 przypadków Świebodzice, 72  przypadki Świdnica (w tym 6 zgonów), 7 przypadków gmina Świdnica, 2 przypadki Strzegom, 1 przypadek gmina Strzegom, 1 przypadek Żarów, 5 przypadków gmina Żarów, 2 przypadki gmina Jaworzyna Śląska)
  • osoby, które wyzdrowiały – 11

Władze apelują o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.