XVI Grand Prix MTB Solidarności

19 września 2020 r. w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się XVI Grand Prix MTB Solidarności. Wyścig kolarstwa górskiego po raz drugi dołączył do cyklu imprez V edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Start i meta wyścigu zlokalizowane będą na Stadionie Miejski przy ulicy Sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

XVI Grand Prix MTB Solidarności

Wyścig organizowany jest z okazji kolejnych rocznic powstania NSZZ „Solidarność”, a w tym roku przypada szczególna, 40 rocznica powstania związku. Lokalnymi organizatorami sportowej imprezy są: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o., Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, Gminny Ludowy Klub Sportowy w Jaworzynie Śląskiej. Organizacją Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej zajął się w tym roku Ludowy Kolarski Klub Sportowy „Górnik Wałbrzych”.

Formuła imprezy nastawiona na najmłodszych adeptów i miłośników jazdy na rowerze górskim (i nie tylko). Rywalizacja będzie prowadzona w następujących kategoriach:

  • Dziewczęta i Chłopcy ur. 2006 i 2007 – 13 – 14 lat,
  • Dziewczęta i Chłopcy ur. 2008 i 2009 – 11 – 12 lat,
  • Skrzaty Dziewczęta i Chłopcy ur. 2010 i 2011 – 9 -10 lat,
  • Skrzaciątka Dziewczęta i Chłopcy ur. 2012 i 2013 – 7 – 8 lat,
  • Krasnale Dziewczęta i Chłopcy ur. 2014 i 2015 – 5 – 6 lat,
  • Krasnoludki Dziewczęta i Chłopcy ur. 2016 – 2018 – 2- 4 lat,

Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji powinni zapoznać się z regulaminem tegorocznego wyścigu i organizacją zapisów. Poniżej znajdą Państwo regulamin zawodów.

Regulamin XVI Grand Prix MTB Solidarności (pdf)

Podczas imprezy obowiązują zasady zachowania się i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dla zawodów sportowych.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.