Mateusz Jopek z Jaworzyny Śląskiej wygrał międzynarodowy mityng w Poznaniu

Mateusz Jopek z Jaworzyny Śląskiej, 2 lipca 2019 r., wystąpił podczas międzynarodowego, lekkoatletycznego mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2019. W swojej koronnej dyscyplinie – skoku w dal – zdobył pierwsze miejsce, pokonując rywali z Polski i z zagranicy. W imprezie, która odbyła się na poznańskim Golęcinie wzięły udział polskie i zagraniczne gwiazdy, medaliści i medalistki olimpijscy i mistrzostw świata. Według organizatorów – Miasta Poznań oraz Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – rywalizację oglądało na żywo około 2000 osób.

Mateusz Jopek i zwyciężczyni skoku w dal kobiet – Adrianna Szóstak

Mateusz w gronie pięciu zawodników, którzy zostali zaproszeni przez organizatorów do rywalizacji, skokiem na odległość 7 m 41 cm zapewnił sobie zwycięstwo. Drugie miejsce w konkursie zajął Abraham Seaneke z Ghany (7,39 m), a trzecie Rosjanin Sergey Polyansky (7,38 m), występujący jako ANA (Authorised Neutral Athlete) w związku ze skandalem dopingowym w Rosji z 2014 r. Rywalizacja o zwycięstwo w zawodach była więc bardzo wyrównana. Miejsca czwarte i piąte zajęli reprezentanci Polski – Bartosz Chojnowski (7,16 m) i Bartosz Gąbka (7,02 m).


Jestem zadowolony, że udało mi się wygrać tak prestiżowy mityng. Tym bardziej, że wszyscy zawodnicy z którymi rywalizowałem: z Polski jak i z zagranicy, mają lepsze rekordy życiowe ode mnie. Bardzo się cieszę, że moje skoki w tym sezonie są dość regularne i na zadowalającym poziomie. Oczywiście pozdrawiam wszystkie osoby które śledzą moja poczynania.

M. Jopek

Lekkoatleta z Jaworzyny Śląskiej miał szansę na osiągnięcie swojego najlepszego wyniku w tym sezonie. W swoich dwóch najdłuższych skokach odbijał się daleko sprzed belki. Jest więc miejsce na poprawę i osiągnięcie jeszcze lepszych wyników, czego oczywiście powinniśmy życzyć Mateuszowi.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.