Spalarnia śmieci w Pastuchowie?

Na prośbę jednej z naszych czytelniczek zainteresowaliśmy się sprawą niedawnej sprzedaży przez Gminę Jaworzyna Śląska działek budowlanych po byłej cukrowni w miejscowości Pastuchów. W drodze przetargu nieograniczonego działki numer 20/20 20/21 o łącznej powierzchni 5,9 hektara nabyła za kwotę 364 tysięcy firma Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. z siedzibą w Świdnicy (Zawiszów).

Natychmiast pojawiły się plotki, że na miejscu byłej cukrowni powstanie spalarnia śmieci, a władze gminy ukrywają ten fakt przed mieszkańcami. Z nieoficjalnych źródeł Urzędu Miejskiego dowiedzieliśmy się, że po zakupie zostało zorganizowane spotkanie, na którym przedstawiciele kupującego, czyli PUO ze Świdnicy wyjaśnili, iż planują na zakupionej działce zlokalizować nowoczesny zakład zajmujący się wytwarzaniem wysokoenergetycznego brykietu (peletu) bądź materiałów budowlanych. Ostateczna decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Inwestycja ta będzie wiązała się z powstaniem nowych miejsc pracy na terenie naszej gminy.

Sprzedaż działki nastąpiła w drodze przetargu nieograniczonego, a spółka z Zawiszowa była jedynym chętnym na zakup gruntów, które od wielu lat stoją niezagospodarowane.

Podobne artykuły

Skomentuj