w

Piłkarski początek wiosny

W miniony weekend drużyny piłkarskie z terenu naszej gminy rozegrały swoje pierwsze spotkania w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011. Wysokie zwycięstwa nad swoimi rywalami odniosły drużyny MKS Karolina i Gromu Witków, natomiast Nowice nie zdobyły żadnych punktów.

Seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego “Karolina” pokonali na własnym boisku 9:4 Victorię Tuszyn. Po pierwszej połowie jaworzynianie prowadzili aż 5:1 i dominowali na całym boisku, jednak od 60 minuty wyraźnie oddali inicjatywę rywalom, co od razu odbiło się na wyniku. Tuszynianie doprowadzili do wyniku 6:4. W końcówce jednak to MKS zdobywał kolejne bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 9:4. Także drużyna juniorów MKS “Karolina” wysoko (7:0) pokonała swojego sąsiada z tabeli ligi okręgowej juniorów – KP Górnik Gorce.

Piłkarze Venus Nowice byli bliscy sprawienia dużej niespodzianki na wyjeździe, tocząc wyrównany bój ze Skalnikiem Czarny Bór. Nowiczanie wygrywali po pierwszej połowie 0:1, a warto wspomnieć, że grali bez kilku podstawowych zawodników. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Skalnika.

16. VICTORIA Tuszyn 9

W lidze okręgowej seniorów dwucyfrowe zwycięstwo zanotował Grom Witków. W meczu z Górnikiem Boguszów-Gorce piłkarze z Witkowa aż 10 razy pokonywali bramkarza gości, przy okazji nie dając sobie strzelić ani jednej bramki. Wynik 10:0 jest między innymi zasługą Przemysława Kloca, który popisał się w tym spotkaniu hat-trickiem. Dzięki zwycięstwu Grom awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi okręgowej.