Zdjęcia do filmu „Persona non grata”

kamera Od 8 do 13 października br. w Jaworzynie Śląskiej, na terenie węzła kolejowego oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku będą realizowane zdjęcia do filmu fabularnego pod tytułem „Persona non grata”. Film opowiada opartą na faktach historię Chiune Sugihary – japońskiego dyplomaty, zwanym często „japońskim Schindlerem”, który w czasie II Wojny Światowej ratował Żydów przed zagładą, pomagając im w opuszczeniu terenów okupowanych przez Nazistów. Akcja filmu rozgrywa się w różnych miejscach ówczesnej Europy, jednak całość zdjęć ma być realizowana w Polsce, w tym między innymi w Jaworzynie Śląskiej. W filmie zagrają znani polscy aktorzy, między innymi: Zbigniew Zamachowski, Borys Szyc i Agnieszka Grochowska. Film jest produkcji japońskiej, natomiast realizacją zajmuje się polska firma Akson Studio Sp. z o. o.

W związku z organizacją planu filmowego i zaplecza, 8 sugiharapaździernika br. parking wzdłuż ulicy Powstańców będzie nieczynny. Na terenie parkingu w tym dniu będzie funkcjonować zaplecze planu filmowego.

„Persona non grata” to kolejny film, którego ujęcia kręcone są w jaworzyńskich plenerach. W sierpniu ubiegłego roku w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej oraz na bocznicy prowadzącej z Jaworzyny Śląskiej do Pastuchowa realizowano zdjęcia do filmu „Letnie Przesilenie”  produkcji firm Prasa i Film (Polska) i Sunday Filmproduktions GmbH (Niemcy).

 

Podobne artykuły