Zbiórka krwi 18 marca – RCKiK przypomina

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

18 marca 2020 roku (środa) w obiekcie wielofunkcyjnym na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się zbiórka krwi. Przeprowadzą ją pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Osoby zainteresowane udziałem w zbiórce proszone są o stawienie się z dowodem osobistym w  godzinach od 9:30 do 13:30.

RCKiK Wałbrzych prosi o oddawanie krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że w związku z narastającym napięciem społecznym wywołanym zagrożeniem epidemią koronawirusa, aktualnie spada ilość pobranej krwi. Pracownicy RCKiK przypominają – oddawanie krwi jest procesem bezpiecznym. RCKiK Wałbrzych a jako placówka centrum krwiodawstwa stara się dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa, które chronią Dawców oraz ich krew.

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

W związku z powyższym, w trosce o zdrowie wszystkich dawców i pacjentów RCKiK przypomina także:

  1. do oddania krwi nie powinny zgłaszać się osoby mające objawy infekcji (podwyższona temperatura, katar, kaszel, duszność, ból gardła).
  2. do oddania krwi można zgłosić się 14 dni po ustąpieniu objawów infekcji lub 14 dni po zakończeniu leczenia;
  3. ze względu na wystąpienie zakażeń wywołanych koronawirusem aktualnie obowiązuje 14-dniowa dyskwalifikacja dawców, którzy przebywali lub mieli kontakt z osobami powracającymi z krajów, gdzie występuje najwięcej przypadków zakażenia SARS-CoV-2 (należy uwzględnić również krótkotrwały pobyt np. na lotnisku). Powyższe osoby nie powinny mieć kontaktu z innymi ludźmi.

W związku z remontem ul. Ogrodowej informujemy, że w dniu zbiórki nie będzie możliwości bezpośredniego wjechania na ul. Sportową. Prosimy o dojście na miejsce zbiórki pieszo.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, RCKiK Wałbrzych

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.