Zawsze gotowi nieść pomoc, nawet w swoje święto

OSP Jaworzyna Śląska

Dzisiaj, 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Święto strażaków zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. W Polsce od 2002 roku jest to oficjalne święto państwowe.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy notują rocznie kilkaset działań ratowniczych. Jednostki strażaków-ochotników działają w Jaworzynie Śląskiej, Pastuchowie, Nowicach, Piotrowicach Świdnickich, Pasiecznej i Bolesławicach. Poza działaniami na terenie naszej gminy jednostki działające w KSR-G biorą również udział, wraz z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej, w akcjach ratowniczych na terenie sąsiednich gmin naszego powiatu.

Zawsze gotowi do pomocy, bez względu na czas i porę dnia, a nawet w swoje święto. Dzisiaj strażacy OSP Jaworzyna Śląska po raz kolejny zmagali się z pożarem ściółki leśnej w jaworzyńskich lasach.

Wszystkiego najlepszego dla druhów i druhen z okazji ich święta.

Fot: FB: @OSPJaworzyna

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.