w

Z młotkiem na pracownika OPS

30 maja br. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej rozegrały się dantejskie sceny. Jeden z “klientów” Ośrodka rzucił się na jedną z pracownic socjalnych z młotkiem w ręku.

Wszystko odbyło się około godziny 11:00, kiedy pracownicy OPS’u korzystają z piętnastominutowej przerwy śniadaniowej. 48-letni mężczyzna wszedł do jednego z pomieszczeń biurowych i zażądał rozmowy z pracownicą Ośrodka. Poproszony o zaczekanie do końca przerwy, wyciągnął schowany młotek i zaatakował jedną z kobiet. Zaalarmowani krzykami policjanci z Posterunku w Jaworzynie Śląskiej natychmiast obezwładnili agresora, jednak nie obyło się bez urazów. Zaatakowana kobieta została przewieziona na oddział ratunkowy szpitala w Świdnicy z urazami głowy oraz kończyn.

Wszystko wskazuje na to, że napaść była wcześniej zaplanowana. Mężczyzna niedawno otrzymał zasiłek z Ośrodka, jednak jak dowiedzieliśmy się, domagał się między innymi większych kwot pomocy oraz sfinansowania prywatnego leczenia. Za negatywne decyzje w swojej sprawie obwiniał zaatakowaną pracownicę.

Napastnik został przewieziony na Komendę Powiatową Policji w Świdnicy i odpowie za czynną napaść na urzędnika państwowego oraz groźby karalne, które kierował pod adresem poszkodowanej.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

4 komentarze

 1. No…a gdzie prasa pomstująca na klienta. Jak nasza koleżanka śmiała jeść śniadanie, powinna wstać na baczność i nawet nie próbować połknąć tego co ma w buzi! Jak śmiała dać pijakowi ( jestem tego pewna) taki mały zasiłek, powinni przyznać w wysokości średniej krajowej a nie średniej Ośrodka!!!
  Zawód jest sfeminizowany, chodzimy do domów gdzie policja idzie we trzech ( jeden czyta drugi pisze a trzeci pilnuje naukowców) wchodzimy w meliny, do kryminalistów, alkoholików, złodziei. Z moje statystyki wynika ,że u mnie na 65 kartotek pomoc socjalna ( wszelka) winna być kierowana do około 30 %. Żadna instytucja na świecie nie wspiera tak jak nasza pomoc społeczna wszelkiego rodzaju degenaratów i utwierdza w przekonaniu” klient nasz Pan”. nasi przełożenie boją się ,że klient się odwoła, ze napisze do gazety, pójdzie do telewizji.
  telewizji…..ALE NIE BOJĄ SIĘ O NAS.
  Kupmy temu panu drugi młotek bo ten pewnie mu zabiorą!!
  NIE MAMY ŻADNEJ OCHRONY PRAWNEJ ANI OCHRONY OD PRACODAWCY!!!
  Obrażają nas w pismach, atakują fizycznie, nękają…a pracodawca ma to w d…tylko dba o swój wizerunek.

 2. Taki kraj, takie czasy . . . że sprawy załatwia się przy pomocy młotka.

 3. Rok temu została zamordowana Paulina Ozga – pracownik socjalny z Kostomłot, podczas wykonywania obowiązków służbowych. Środowisko pracowników pomocy skierowało wtedy petycje do min. Dudy. Obiecał się zająć bezpieczeństwem i warunkami pracy. Teraz kolejna ofiara, miała szczęcie, że nie zginęła. MPiPS ma to w d… produkuje deb… ustawy, dokłada papierów, zamiast zająć się sprawami najpilniejszymi. Nie reaguje zupełnie na sygnały ze środowiska a jest coraz gorzej… Będziemy czekać na kolejne ofiary?

Ja i moje środowisko

Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego