Wzrost zachorowań na COVID-19 w powiecie świdnickim

Koronawirus

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy poinformował, że na dzień 30 kwietnia 2020 r., godz 14:00, na terenie Gminy Jaworzyna Śląska nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na COVID-19. W całym powiecie świdnickim doszło do gwałtownego wzrostu zachorowań. Związane jest to z wykryciem ogniska koronawirusa u 24 osób, spośród personelu i pensjonariuszy Domu Seniora Marconi w Świdnicy. Cztery osoby wyzdrowiały z zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na terenie Powiatu Świdnickiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 99
  • osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 95
  • zdiagnozowani dotychczas pacjenci (potwierdzenie zachorowania) – 44 (6 przypadków Świebodzice, 32 przypadki Świdnica (w tym 1 zgon), 2 przypadki gmina Świdnica, 2 przypadki Strzegom, 2 przypadki gmina Żarów)
  • osoby, które wyzdrowiały – 4

Władze apelują o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.