w

Wypowiedz umowę o wywóz śmieci

smieciZ dniem 1 lipca 2013 r. w pełni wchodzi w życie tak zwana „ustawa śmieciowa”.  Od tej daty na gminach i miastach spocznie całkowita odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami na ich terytorium, w tym odbiór odpadów od właścicieli i zarządców nieruchomości.   Nowa ustawa nie dopuszcza bezpośrednich umów mieszkańców z firmą zajmującą się odbiorem odpadów. Od 1 lipca br. mieszkańcy nie będą już zawierać bezpośrednio umów o odbiór nieczystości.

Do tego czasu należy pamiętać o konieczności rozwiązania dotychczasowej umowy z firmą, która odbiera śmieci z danej nieruchomości, aby uniknąć ponoszenia podwójnych opłat. W Gminie Jaworzyna Śląska, osoby fizyczne i prawne, które miały zawartą umowę z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jaworzynie Śląskiej nie muszą podejmować tego kroku, gdyż Zakład sam wypowiada zawarte umowy.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Start sezonu na międzynarodowo

Przetarg na szatnię rozstrzygnięty