Wymieniasz ogrzewanie na ekologiczne? Sprawdź program grantowy

Ekologi Jaworzyna Śląska

Szukasz dofinansowania na wymianę starego, nieekologicznego ogrzewania? Od 1 lipca br. na terenie Gminy Jaworzyna Śląska rusza nabór wniosków do konkursu grantowego „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Właściciele nieruchomości mogą otrzymać grant do wysokości 70% poniesionych kosztów, nie więcej jednak niż 10 tys. zł dla mieszkań i 25 tys. zł dla domów jednorodzinnych.

Dofinansowanie można uzyskać na:

  1. Podłączenie do sieci ciepłowniczej/chłodniczej lub
  2. Instalacje źródeł ciepła opartych na OZE (np. pompy ciepła) lub
  3. Instalacje spalające biomasę lub
  4. Instalacje spalające paliwa gazowe lub
  5. Instalacje ogrzewania elektrycznego, pod warunkiem zasilania z odnawialnych źródeł energii.

Instalacje wymienione w pkt 2-5 mogą zostać dofinansowane tylko w przypadku braku technicznej bądź ekonomicznej możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej/chłodniczej.

Uprawnionymi do ubiegania się o wsparcie są:

  • osoby fizyczne będące właścicielami domów jednorodzinnych lub mieszkań w domach jednorodzinnych,
  • osoby fizyczne będące właścicielami mieszkań w domach wielorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe (jedynie w zakresie mieszkań, których właścicielami są osoby fizyczne).

Wnioski należy składać do 30 września 2020 r. w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Wszelkie niezbędne dokumenty związane z projektem: wzór wniosku o udzielenie grantu wraz z załącznikami i instrukcją, wzór umowy o powierzenie grantu, wzór wniosku o wypłatę grantu, wzór weksla in blanco z deklaracją wekslową itp. dostępne są na stronie internetowej www.wymianakotlow.pl

Zainteresowani ubieganiem się o wsparcie mogą zasięgnąć informacji do punktu kontaktowego działającego w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej, ul. Powstańców 3, 58-140 Jaworzyna Śląska, pok. nr 7 w okresie od 01.07.2020 r. do 30.09.2020 r. w dni tygodnia: poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 15.00, tel.: 74 848 92 33, 74 848 92 39. Informacje i dokumenty dostępne są także na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.